Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sinopharm vagy szputnyik...

Sinopharm vagy szputnyik vakcinát választanátok?

Figyelt kérdés

Leszögezem abszolút nem értek hozzá.

Úgy álltam hozzá,hogy bármit ajánlanának elsőre el fogom fogadni.

Mégis mikor mondták,hogy szputnyik nagyon megkönnyebültem.



2021. ápr. 22. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
szputnyik!!
2021. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettőre volt példa a családban. A nagyszülők Sinopharmot kaptak, mi Sputnikot. Bátyám a Sputnik után egy napig lázas volt, különben senkinél nem jött elő más mellékhatás. Én is elfogadtam volna bármelyiket, de ha választanom kellett volna a kínai és az orosz között, akkor oroszt választottam volna.
2021. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
orosz
2021. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
De miért az orosz? Mert ők azt mondják, hogy véd a még nem létező "mutánsoktól" is? Amelyik orvos mást mer mondani, tisztázatlan körülmények között kiesik az ablakon... Náluk így megy.
2021. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Mert a kínaiakban nem tudok megbízni. Titkolóznak, hazudoznak. Simán meg lehetett volna akadályozni, hogy kikerüljön abból a térségből ez a szar, de inkább elengedték, és most meggazdagodnak a vakcinájukból, mert egy csomóan bekajálják, hogy a legjobb, ami teljes vírust tartalmaz.

Minden oltás jobb, mint a fertőzés, de ha van lehetőség, én a XXI. századi vakcinára voksolnék.

2021. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kertész Körte ***** válasza:
62%
A Sinopharm vakcina a gyenge hatású vakcinák közé tartozik. Én tudok olyat, aki csak azért oltatta be magát a kínaival, hogy megkapja az igazolványt. A 2.adag kínai vakcina beadása után egy kicsivel elment vérvételre, hogy megtudja a vére termelt-e antitestet. Nem, nem termelt/került be antitest.
2021. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Szputnyik, papíron is hatékonyabb, és a hírek alapján is megbízhatóbb.
2021. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Szputnyik. Én is azt fogom választani.
2021. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

@6-osnak.


Sváby András is azt kapott és elment 15 nappal a 2. oltás után egy átfogó vérvizsgálatra, kiváló eredménye lett és minimálisan még a legújabb mutáns variánsok ellen is mutatott védettséget.

Egyébként azt mondják, hogy van akinél továbbtart és 2. oltás után 28 nap körül kezdi csak el termelni a szervezete az ellenanyagot.

2021. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Én ma voltam Sinopharm oltáson.

Igazából manapság már csak mutáns variánsok vannak, a teljes elölt vírust tartalmazó talán nagyon védettséget ad a mutáns variánsok ellen mintha csak az eredeti variánsnak csak egy sejt részét oltanák be, ki tudja mennyit mutálódik mire az a sejt is megváltozik.

Egyébként Kínában csak Sinopharm és Sinovac vakcina van.

Magyarországon ez a legdrágább oltás 22 000 Ft körül van a 2 oltás ára, a pfizer olyan 10 000 Ft körül van, Asra 7000.

Én úgy vagyok vele, hogy mivel ez a legdrágább és Kínában eléggé visszaszorult a járvány így úgy gondoltam, hogy ha nem lenne olyan hatékony akkor Kínában is több lenne a fertőzött az oltások után ami nincs így.

Az Arab Emirátusok 10 ezer emberre csinált egy statisztikát a Sinopharmra és olyan 60-85%-os védettség közötti eredményt számoltak.

A WHO ajánlása szerint bármelyik 50% feletti hatékonysággal dolgozó vakcina megfelelő.

A Pfizer az 90-95%os hatékonyságú, de természetesen az eredeti vírusra, de ahogy írtam mostanra inkább a mutáns variánsok terjednek.

2021. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!