Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerv donor hogyan lehet valaki?

Szerv donor hogyan lehet valaki?

Figyelt kérdés

Halálom után szeretném a még használható szerveimet felajánlani rászoruló

betegek részére. A donoroknak feltétlenül tökéletes egészségesnek kell lenni? És van - e KORATÁR? Ha engedélyezve volna az Eutanazia, cserében a

szerveimért, számithatnék rá? És esetleg a hamvasztás is beleférne?



#szerv #donor #Eutanaszia
2021. ápr. 23. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez Mo-on úgy működik, hogy halálod után ha felhasználhatóak a szerveid, akkor automatikusan szervdonor leszel. Erről nem kell nyilatkozni. Csak annak kell, aki ezt nem szeretné. Szóval egyáltalán nem kell tenned semmit.
2021. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Arról kell külön nyilatkoznod, ha nem egyezel bele. Alapból, felhasználnak amit lehet.

Erre igazából csak baleseti halálnál van jelentősége, ha valaki betegségben hal meg, annak nem biztos hogy bármelyik szervét is fel tudnák használni.

Plusz juttatást nem kapsz érte, önként nem vállalható.

2021. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, akkor Magyarországra kellene mennem meghalni? Mert

nálunk, Romániában ez nem igy van, ugy tudom. Ha az Eutanazia törvényes Mo-on, és nem egy vagyon az ára, akkor valamilyen modon csak elmennék oda, meghalni.

2021. ápr. 23. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Törvényellenes, konkrétan gyilkosságnak számít Mo-n is.
2021. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy Romániában hogy van, de keress rá, ha érdekel. Amúgy az eutanázia itt sem legális és ha az is lenne, csak az vehetné igénybe, aki gyógyíthatatlan beteg és így szeretne végetvetni a szenvedéseinek. Szóval ha te nem vagy elégedett az életeddel és nem akarsz tovább élni, akkor ezt nem veheted igénybe sehol, ez nem így működik.
2021. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek megköszönöm a válaszát. Szerintem az egy nagyon helyes rendelkezés, hogy mminden személy halála után automatikusan szerv donor lesz. Azért én mégiscsak rendelkeznék életemben az agyvelöm , és az

nemzéshez szükséges szervek használatát illetöen. Persze, ha az érvényben levö törvény nem tiltja ezek használatát. Ami pedig az

eutanáziát illeti, a tiltása szerintem egy durva beavatkozás az

egyének jogaiba. Még ha teljesen egészséges is de valamilyem ok miatt nem akar tovább élni, az a saját emberi joga, hogy véget

vessen életének. Ismétlem, ez az én egyéni véleményem.

2021. okt. 22. 16:13
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Azért ez így nem teljesen igaz. Nem avatkoznak bele a jogaidba azzal, hogy nincs nálunk eutanázia (főleg nem egészséges embereknek), csak ők nem segítenek benne, ha öngyilkos akarsz lenni. Ami érthető is, hiszen attól, hogy valaki mondjuk depressziós és épp kilátástalannak érzi az életét, még nem jelenti, hogy ez nem fog megváltozni. Ezért pedig nem vállalják a felelősséget. Egy emberi élet nem ilyen könnyen eldobható, ezért illegális nálunk és ilyen formában máshol is. (Az más kérdés, mikor valaki teljesen biztosan gyógyíthatatlan beteg és már csak szenved, akkor én támogatnám, hogy dönthessen erről itthon is.)
2021. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!