Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sinopharm Covid vírus elleni...

Atti2 kérdése:

Sinopharm Covid vírus elleni vakcináról vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 26. 17:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

Rengeteg régi, jól bevált oltás működik ezen az elven, nem látom be, miért pont a koronavírus elleni ne működne.

Nekem az mindenképpen tetszik benne, hogy nem csak a tüskefehérje ellen alakulnak ki antitestek (mint az összes többinél), hanem más vírusfehérjék ellen is, ezért, ha a tüskefehérje mutálódik (és emiatt a többi oltás esetleg kevésbé lesz hatásos), a Sinopharmnál kialakulnak másféle antitestek is, amik még elpusztíthatják a vírust.

2021. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon több csoport van, ahol már beoltott emberek írják meg a tapasztalataikat/ ellenanyagszintjüket az oltás után. Minden érdeklődőnek ajánlom tájékozódásra!


Nekem a nagyszüleim ezt kapták, semmi bajuk nem volt, kicsit fájt a karjuk utána, de hamar elmúlt. 3 héttel a második oltás után mentek el szerológiai vizsgálatra. Szerencsére mindkettejüknél magas volt az antitestek száma (ezren felüli érték) így megnyugodtunk.

És én is kínait kaptam pár napja (elsőt), a karomban még érzek egy kis fájdalmat, talán gyengébb is voltam aznap, de ezen kívül semmi.

Van aki erre esküszik, mert hagyományos technológia, mások a pfizerre, van aki csak az astrára...stb. A telex csinált egy videót amiben sorra veszi az összes vakcina előnyét, hátrányát, elmagyarázza a működésüket, szerintem nagyon hasznos.

2021. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A Telex youtube videóját én is ajánlom!
2021. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
70%

Édesapám orvos, nekem ő mondta, hogy Magyarországon egyetlen Astra Zenecával összefüggő halál sem volt. Zárójelben megjegyzem, hogy ő is azzal oltatta magát, és még mindig él, tudomásom szerint 35 év alatt nem oltanak vele (?)- ezt pontosan nem tudom. Az, hogy a világon meghalt tőle x ember, ez nem feltétlen a vakcinával fonható össze, hisz aki vérrögöt kap, vagy további egészségügyi problémái lesznek az nem valószínű, hogy bármely vakcinával összevonható, mert például egy infarktust is bármikor kaphatsz. Most ha pont eszel, és rá pár perccel infarktusod van, akkor az ételtől kaptad? És nem eszel soha többet? Ha valakit pedig úgy oltanak, hogy x összetevőre érzékeny, az nyilván nem a vakcina hibája, mert ezt az orvosnak kell tudni, hogy ki melyiket kaphatja. Nem szeretném leírni, de most jelenleg családon belül 4 esetet tudnék leírni, aki koronavírus szövődmény miatt sajnos soha többé nem jöhet ki a kórházból.

Politika ide, politika oda itt nem ezt kell nézni, persze mindenkinek van véleménye, de ezt úgy gondolom nem kell hangoztatni és jelen esetben félre kell tenni. Én úgy tudom, hogy a vakcinák fontossága az, hogy elkaphatod a vírus, DE létfontosságú szerveket nem támad meg. Vagy 100% védettséget nyújt abban, hogy nem halsz meg. A 65% védettség pedig azt jelenti, hogy 100-ból 65 ember nem kapja el, 35 igen, DE NEM HAL BELE. Ezt csak érdekességként írtam le, de nyilván mindenki tudja.

Én mindenesetre elfogadtam a Sinopharm oltást, ma reggel meg is kapom. Inkább legyek védve, és tudjam azt, hogy igenis mindent megtettem.

2021. ápr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó nagyon szépen összefoglalta, teljes mértékben egyetértek vele, annyit hozzátennék, hogy oltanak 35 év alatt is AZ-val, én is azt kaptam, a párom is (20).
2021. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%
nekem ízlett
2021. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim beoltatták vele magukat (apám 80, anyám 75), [nem tudom miért ezt kapták, miközben főleg fiatalokat oltanak vele], míg anyám letesztelte magát a 2. után, és 800 körüli érték jött ki antitestre (50-től pozitív az eredmény). Semmi tünetük nem volt.

Azonban a héten én is megkaptam ezt (31 vagyok), és 4 napja görcsöl a hasam, fáj a hátam, és rossz közérzetem volt, pedig alapból semmi bajom nincs. Szóval engem eléggé kicsinált. Egyébként a szúrást meg sem éreztem, nem néztem oda, azt hittem, hogy az csak a tisztítás, de már megvolt vele.


Mindenkinél más, szerintem főleg azoknál jelentkeznek tünetek, akiknek még jobb az immunrendszere. Ez legalábbis tipp, tekintve, hogy fórumokat olvasgatva az öregebbeknek nincs baja tőle, míg leginkább a fiatalok panaszkodnak, de szórás van a panaszokkal, ahogy mondjuk a többi vakcinánál is.


Továbbá (szerintem, legalábbis amennyi infót összeszedtem, az alábbi véleményre jutottam): Mivel mindenki más, ezért van olyan, akiknél nem jön létre antitest a szervezetében a vakcina után, vagy csak nagyon minimális szinten. Ekkor ajánlatos a 3. oltás. Viszont ugyanez lenne a helyzet, ha elkapta volna a vírust, kigyógyul belőle, majd utána ismét elkaphatja, mert a szervezete egyszerűen olyan, hogy nem fog antitestet termelni, de lehet, hogy a 2. fertőzés után már termelni fog antitesteket. Vannak olyanok, akik pedig az 1. fertőzés után nem lesznek betegek a vírustól.


Személy szerint én a kínait akartam beadatni magamnak a többivel szemben, mivel ez már egy bevált technológia, az mrns azért nem volt még tömegeknek szánva, de ez csak egyéni véleményem, lehet ha a Pfizerre hívnak, azt is felveszem.

2021. máj. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Sajnos negatív tapasztalat, ma kaptam meg a 11 ezerért elvégeztetett antitest mennyiséget: 61,2, a referenciatartomány pedig 50 és 1000 között van. Vagyis ez gyakorlatilag nulla védettséget jelent, a lányomnak egyetlen astra után 280. 60 éves vagyok, jó immunrendszerű, oltási reakció egyik oltás után se volt.
2021. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják a laikusok, de többféle antitest teszt van. A tüskefehérje elleni antitestekre kifejlesztett tesztek nem igazán jók a kínai oltásra. Viszont a legtöbb labor csak ezt csinálja. A nukleokapszid elleni antitestekre kifejlesztett teszteket kellene inkább használni a kínai oltásnál.

A kínai oltás elölt TELJES vírus. A többi oltás csak a vírus egy kis részét tartalmazza, a tüskefehérje genetikai információját.

A kínai oltásnál több különböző vírusfehérje ellen képződnek antitestek, de egyféléből csak kevesebb.

A többi oltásnál csak egyféle fehérje ellen képződik antitest, de az nagy mennyiségben.

A kínai oltás esetén az oltott személyben keletkező antitestek közül csak az egyik fajtát méri a legtöbb labor, a többit nem tudják mérni, pedig ott vannak.

Mint két különböző gyümölcskosár: a kínai többféle gyümölcsöt tartalmaz, a többi csak almát. Ha azt számolom, melyikben hány ALMA van, a kínai veszít. De ha azt számolom, hány GYÜMÖLCS van bennük összesen, már nem lesz ilyen különbség.

2021. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor az olyan oltóanyagoknál is használható lehet többféle teszt, amelyek inaktivált kórokozót tartalmaznak, mivel ezek többféle antitest termelését váltják ki a szervezetben. (Pl.: Sinopharm vakcina) Ebben az esetben is javasolt lehet azonban inkább a tüskeprotein ellenes antitestek előnyben részesítése, mivel a vírus a tüskeprotein segítségével kapcsolódik a sejtekhez, az ez ellen termelődő ellenanyagok szintje mutat inkább korrelációt a vírus ellen ható, egyéb neutralizáló antitestek szintjével." Forrás: Egészségkalauz.hu

"Sinopharm oltások után nemcsak a tüskefehérje elleni ellenanyagválaszt nézzük, hanem emellett a nukleokapszid elleni ellenanyag szintet is vizsgáljuk, ezért kérjük jelezze munkatársainknak, ha Ön a Sinopharm oltás nyomán kialakult ellenanyag szintjét mérni. " Forrás:Medicover.hu

Ennyit erről, 19-es ...

2021. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!