Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szklerózis multiplex hogyan...

A szklerózis multiplex hogyan kezdődött másoknal?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak az elso tunetek?

2021. ápr. 26. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Még nem tudom, hogy sm-es vagyok-e, de az orvosom azt gondolja. Nálam az történt, hogy február végén egyik nap úgy ébredtem fel, hogy mind2 lábam el volt zsibbadva, vagyis nem is elzsibbadva volt, mert tudtam mozgatni, hanem olyan érzésem volt, mintha hangyák mászkálnának a lábamon, meg sokszor nem éreztem ha hozzáértem a bőrömhöz, néha fájt az érintés. Ez a bizsergő, zsibbadó érzés aztán felment egészen a törzsemig és ha lehajtottam a fejemet, akkor olyan érzésem volt, mintha megrázna az áram. Nem fájt, de nagyon ijesztő volt. Kaptam beutalót neurológiára, ahol az orvos először nagyon ijesztőeket mondott. Lehet, hogy daganat van a gerincemnél vagy az is lehet, hogy sérv, de akkor csak kis műtét lesz...még aznapra intézett nekem időpontot MR-re. A nyaki gerincemnél volt begyulladva a csontvelőm, erre szteroidot kellett szednem 5 napig nagy dózisban, és el lettem küldve koponya MR-re. A szteroid hatott, viszont sajnos ahogy befejeztem a szedését jöttek a covid tünetek és az egész családommal betegek lettünk. Mivel covid után még jó pár hétig megmaradt a köhögésem, csak múlt hét vasárnap tudtam elmenni a koponya MR-re. Az operátort kérdeztem, hogy látott-e valamit és azt mondta, hogy igen, de nem tudja megmondani, hogy amit lát az aktív-e vagy sem, vagy hogy ez SM-e vagy sem mivel nem kértem kontrasztanyagot. Az orvosom azt mondta, hogy nem muszáj kérnem mivel emetofóbiás vagyok, ő sima natív mr alapján is látni fogja, ha sm-es vagyok-e. Június 8-ra van időpontom hozzá. Már nagyon kivagyok. 3 hónapja bizonytalanságban élek, ráadásul hipochonder is vagyok, 3 nyelven beszélek így már rengeteget olvastam az SM-ről mindenféle oldalon. A google miatt tudom, hogy amit éreztem, amikor lehajtottam a fejemet Lhermitte-jelnek hívják. Sajnos a covidom alatt ez az érzés visszajött, amikor elment a szaglásom és az ízlelésem, de fokozatosan elmúlt. Most annyi van, hogyha nagyon közel van az állam a mellkasomhoz, akkor egy kis bizsergest érzek a talpamban.Te miket tapasztalsz, voltál orvosnál?
2021. máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érzés kiesés volt foltokban a bőrömön, de kiderult hogy csigolyaelcsuszas okozza.
2021. máj. 30. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, na mit mondott az orvos #1?
2021. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia #3! Te jó ég csak most láttam, hogy érdeklődik valaki, nem tudom ki vagy, de nagyon jól esik! A doki azt mondta, hogy SM-es vagyok, a nyakamnál van egy 5mm-es góc, valamint az agyamban is van több 3mm-nél kisebb. Arra a kérdésemre, hogy ezek felszívódhatnak-e azt a választ kaptam, hogy igen, de meg is nőhetnek, vagy újak keletkezhetnek. Egyelőre napi 3000NE D vitamint kell szednem és augusztus végén visszamennem koponya MR-re, valamint vigyáznom kell a meleggel. Esetleg te is SM-es vagy?


Kérdező, te hogy vagy, elmúltak a panaszaid?

2021. jún. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jobbulást akkor!! :/ :) Valószínűleg nem :), csak megláttam a kérdést és a választ és kiváncsi lettem :).
2021. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem:D Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Neked is minden jót!:))
2021. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4 Mi újság van veled azóta? Javultak a tüneteid?
2022. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 Szia! Köszönöm az érdeklődést!:)

Tavaly év végén az MRI-m nem mutatott változást a júniusihoz képest, maradt a napi 3000NE D vitamin. Novemberben kell mennem éves kontrollra, hogy egy év alatt változott-e valami. A Lhermitte-jel miatt továbbra is az van, hogyha közel van az állam a mellkasomhoz, akkor érzek egy pici bizsergést. De ez nem mindig van így, vannak napok mikor nem érzek semmit, ha lehajtom a fejemet, és van amikor jobban érzem, főleg mikor fáradt vagyok. De ez szerencsére csak egy icipici fura érzés, meg sem közelíti azt, amikor úgy éreztem mintha megrázna az áram. Más tünetem nincs, vagy legalábbis nem tudok róla.


Veled mi újság, te is sm-es vagy?

2022. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy válaszoltál. Remélem el fog múlni a maradék tüneted is.

Én nem vagyok sm-es, csak felmerült a gyanúja(inkább bennem) , de lesz még pár vizsgálat, aztán remélem nem az. A doki nem gondolja, hogy az lenne, mert amúgy hipochonder is vagyok, és a rettegés csak ront mindenen.

2022. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Oh, értem. Remélem tényleg nem sm, csak a stressz/szorongás/pánik/bebeszélés. Én is hipochonder vagyok, szóval azt a részét teljesen átérzem.

Köszönöm!:)

2022. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!