Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus után fejfájás?...

Koronavírus után fejfájás? Egyéb tünetek?

Figyelt kérdés

Március 15. Körül kaptam el a vírust, azóta (04.28) naponta fáj a fejem enyhén, de kb egésznap, elviselhető, de azért nem kellemes. Emellett érzem, hogy valami nem oké velem, nem jó a közérzetem, fehér lett a nyelvem(előtte sosem tapasztaltam ilyet)

Orvoshoz menjek igen, de a jelenlegi helyzetben nem hiszem, hogy enyhe fejfájással foglalkoznának. Normális, hogy azóta is fáj a fejem? Persze, nem biztos, hogy a vírus miatt, de azóta nem vagyok jól, és arra goldoltam legelőször. Van aki hasonlóakat tapasztalt?



2021. ápr. 28. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3-6 hónap, mire a postcovid tünetek elmúlnak ha szerencséd van.
2021. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És akinek nem múlnak el, az örökre így marad?
2021. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én márc.20-án lettem beteg, kb 9 napig tartott.

Azóta is gyengébb vagyok, nagyon hamar kifáradok. Ilyen hőhullámaim vannak, van hogy csak ülök itthon és folyik rólam a víz, vagy az utcán ha többet megyek ☹️

2021. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, megint le fogtok pontozni, de rengeteg az olyan visszajelzés az átesett covid betegektől, hogy hónapokig küzdöttek mindenféle post-covid tünetektől, és az oltás után 1-2 héttel minimum enyhültek, vagy elmúltak a tünetek.

Van post-covid FB csoport, a Korányi oldalán is van hasonló, és a háziorvosoddal kellene beszélned. De igen, foglalkoznak a post-coviddal, mert néha súlyosabb dolog alakul ki, ezt figyelni kell.

2021. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-nek: nem lehet tudni, egyszerűen nem telt elég idő. Sok postcovidosnak javulást hoz a covid elleni oltás, másnak a B5 vitamin segít. Próbálkozni kell, egyelőre az orvosok sem tudnak mondani semmi okosat, csak hogy türelem, majd idővel valószínűleg jobb lesz. Nekem a szaglásom és ízlelésem sem jött azóta rendbe teljesen, és ahogy másokkal beszélgetek erről, sokan vannak így vele.
2021. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4-es, belinkelnéd itt légyszi azt a csoportod?
2021. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 A teljesség igénye nélkül:

[link]

[link]

[link] Azt a posztot nem találtam meg, ami konkrétan a post-covid utógondozás elérhetőségét írja, de sztem felhívod a Korányit, és onnan már tudnak ebben segíteni.

2021. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Valóban segíthet a post-covidos tüneteken a védőoltás beadása?"

Sajtóban is megjelent információ: [link]

"A poszt-Covid szindrómát enyhíti a vakcina

2021. 04. 08. 23:19 Koncsek Rita Egészségügy | Közélet

A poszt-Covid szindróma nem a betegség lefolyásától függ

– mondta Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem (SE) rektora a KOVIDők webináriumán. A koronavíruson átesett betegeknél később jelentkező legsúlyosabb tünetek között említette a tüdőembóliát, de jelentkezik a fáradság, pszichés fáradtság, neurológiai tünetek, akár pánikbetegség, de szívizomgyulladás is. A legoptimistább becslések szerint a betegek 30-40 százalékánál jelentkezhetnek a poszt-Covid szindróma tünetei. Merkely Béla szerint ma már kutatások bizonyítják, hogy a krónikus lefolyásnál a poszt-Covid szindróma esetében a vakcina jó és ez segíthet a tünetek enyhülésében."

Én úgy tudom, hogy még nincs erre konkrét statisztika, vagy hivatalos vizsgálat sorozat, de sokan jeleznek vissza, hogy enyhülnek a tünetek, sok esteben el is múlnak, ami nagyon jó hír!


Plusz infó:

[link]

"A Poszt covid-19 szindróma szakmai kezelését érintő kérdésre úgy válaszolt: a betegség természetéből adódóan a teljes gyógyuláshoz további kezelésekre van szükség, mert a fertőzésből kigyógyultak esetében számos szövődmény például fejfájás, mozgászavarok vagy éppen légzési nehézségek állhatnak fent. Elkészült ez a szakmai anyaggyűjtemény, irányelvgyűjtemény. A mi feladatunk az, hogy e mögé megadott ritmusban, a megadott feltételeket kialakítsuk - hangsúlyozta."


Ha valakinek post-covid tünetei vannak, vagy oltás után változás van a tünetekben, azt mindenképpen jelezze a háziorvosának. Előbbi esetben el tudja irányítani a megfelelő ellátóhelyre, hogy segítsenek. Utóbbiban pedig nagyon hasznos információ a betegség kutatásában is, és a jövőre vonatkozóan is.

2021. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző voltam. Egyébként azt, hogy az oltás megszűnteti a post-covid tüneteket ez jó hír, hogy ha valaki megkapja a (bármilyen) oltást, akkor enyhülnek a tünetek. Viszont olyan szempontból nagyon rossz hír, hogy - számomra legalábbis - úgy tűnik, hogy még a tünetmentes fertőzöttek sem menekülnek bizonyos, sokszor elég súlyos szövődményektől, utóhatásoktól :-( A gyerekek oltása nagyon fontos lenne, mert bár ők legtöbbször enyhe tünetes, vagy tünetmentes fertőzésen esnek át, de a fentiekből kiindulva nem vagyok meggyőződve róla, hogy náluk a post-covid nem jelenik meg valamilyen formában. Bele sem merek gondolni :-( Remélem, hamarosan lezárulnak a klinikai tesztek a fiatalabb gyerekek oltásával kapcsolatban, a Pfizer F.II-nél tart, ha jól láttam. Addig az enyémek itthon maradnak...

Elég r0hadék ez a vírus :-(

2021. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!