Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell amíg egy...

Mennyi idő kell amíg egy gógyszertől "elszokik" a szervezetem . Tegyük fel a flector portól?

Figyelt kérdés
Hülye kérdés tudom ja és a kategoriáért is bocsi nem találtam jobbat
2021. ápr. 29. 06:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülye kérdés, sok komoly dokumentáció, kutatás van a témában. Sok dologtól függ, pl milyen típusú az a gyógyszer, mennyi idő alatt bontja le a máj, mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből, egyéni genetika, stb. A flector port pont nem tudom, de a nyugtató gyógyszereket igen. Mondjuk 1 szem xanax hatása tart 8-24 óráig. Kb 4-6 hét alatt ürül ki teljesen a szervezetből, ezután már nem kimutatható a vérvétellel sem. Ha nem szedted rendszeresen, akkor ennyi volt a gyógyszer hatása. De aki hónapokig, évekig szedte, annak már módosította az agyát, idegrendszerét, ez a függőség, mint a kábítószereknél. Ilyen esetben a gyógyszer elhagyása után is még hónapokig lehetnek elvonási tünetek. Vannak gyógyszerek amik nagyon addiktívak ( függőséget okoznak), míg mások kevésbé, vagy egyáltalán nem. Fájdalomcsillapítókra rá lehet szokni, de pl vitaminokra, magneB6 ra nem. A gyógyszerfüggőség, elvonás külön orvosi terület: az addiktológia. Érdekesség, h nem csak gyógyszerekre lehet rászokni, hanem pl csokoládéra, kólára, sajtokra, és sok minden ártalmatlannak hitt dologra is.
2021. ápr. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!