Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a koronavírus elleni oltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha olyanok írnának véleményt, tapasztalatokat, akik már megkapták az oltást, vagy egy közeli ismerős megkapta. Ki milyen oltást kapott, mennyi idő után kaptátok meg regisztráció után, hogy éreztétek magatokat utána? Ajánlanátok másnak is?

Kérlek, kort vagy korcsoportot is írjatok.

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 29. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Pfizert kaptam, egészségügyi hallgatóként még január végén, így én a regisztrációs rendszeren "kívül" kaptam. Első után 3 napig fájt a karom. Második után másnap 39 fokos lázam volt, azóta jól vagyok, nincs semmi mellékhatás.

Apukám is Pfizert kapott, neki pl. semmi mellékhatás nem volt egyik után sem.

2021. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Kínai Sinopharmot kaptam kedden, első oltásként. Regisztráltam korábban, de a háziorvos még nem hívott fel. Küldtek egy emailt a múlt héten, hogy lehet oltóközpontra regisztrálni a kórházban, szóval oda kértem amikorra én akartam, kiválasztottam egy időpontot.

Oltás maga: mikor beszúrta éreztem, hogy csíp, terjed a bőröm alatt. Másnapra bekékült a szúrás helye és fájt a karom ott. Harmadnapra már szinte nem is éreztem. Egyéb mellékhatás szerencsére nem volt, se láz, se izomfájdalom, se gyengeség, semmi sem.

43/L

2021. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Pfizert kaptam április elején,az elsőt. Aznap volt karfájdalmam,kb 2 órával az oltás után kezdődött,de másnapra el is múlt. Kis szédülés és gyors pulzus ami még jelentkezett az oltás utáni 3-4 napban.

40/N

2021. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a nővérem pfizert kapott, a regisztráció után kb 1 hónappal. 49 éves, és rákos , autoimmun betegsége, és szívbetegsége is van. Kisebb láza volt, 2 napig rosszul érezte magát, fájtak az izületei, magas volt a pulzusa, de utána már szinte semmi panasza nem volt az oltást illetően. Bár még csak az első oltást kapta meg. Nővérem élettársa astrazenecát kapott, de különösebb panasza nem volt, kicsit szédült, meg furán érezte magát. Ő azt hiszem már a második oltást is megkapta.
2021. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Elnézést, nem a témához tartozik, de nagyon sok embernél azt olvasom/hallom, hogy a háziorvosa hívta fel. Nálunk ez olyan elképzelhetetlen lenne, hogy a háziorvosunk személyesen hívja fel a betegeit. Itt az asszisztense intéz minden ilyen ügyet. Engem is ő hívott fel. Pedig már annyira túlterhelt, hogy azt se tudja mit csináljon. A kezeivel a számítógépet kezeli, közben a válához és a füléhez szorított telefonon beszél a beteggel, közben a várakozó betegeket is eligazítja, amíg az orvos komótosan/ ráérősen a beteggel foglalkozik.
2021. ápr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Astrazenecát kaptam április 8-án. Én az elsők között regisztráltam 26 évesen, úgyhogy nem sok esélyem volt kapni. Volt egy kis galibám a háziorvos körül, ketten is feladták a praxist, ezért tartós helyettesítés volt. És hát a háziorvosnál sem jártam 8 éve, nemhogy a helyettesnél :D. De írtam neki emailt megkérdezni, most így nála van-e a nevem vagy mi a helyzet ilyenkor, ő meg visszakérdezett, mit fogadok el. Másnap mehettem oltatni, akkor volt ez a nagy hiszti az Astra körül, csomóan lemondták.

24 óráig nem volt semmi bajom, utána kb. egyik pillanatról a másikra baromi fáradtnak éreztem magam, lett hőemelkedésem, szóval fetrengtem egész nap, de a kedvem jó volt amúgy. Másnap még nem teljesen találtam önmagam, enyhült a hőemelkedés, de a legnagyobb problémám az elfeküdt vállam és hátam volt :D. Ja, az oltás helyén a karom vagy egy hétig fájt, nem tudtam ráfeküdni, ami a másik oldalamon feküdtem, amitől még jobban fájt a nyakam :'D. De teljesen megérte, újra beadatnám, bár jóval több csokival készülnék. (a második még hátra van)


Párom kedden kapta a kínait, ő is fáradtságra panaszkodott, mára kiheverte.


Anya Szputnyikot kapott, szombaton megy a másodikra, neki semmi baja nem volt. Az ő férje Pfizert kapott, szintén semmi.

Párom apja Szputnyik, anyja Pfizer, szintén semmi.

Ismerős kapott Modernát, neki sem volt különösebb baja.

A legjobb barátom kínait kapott szintén kedden, neki semmi. A barátnője Astrát kapott, hasonló tüneteket produkált, mint én.


Én abszolút ajánlom :D. Covidos sztorikból csak rosszabbakat tudok mondani a környezetemből, mint oltásosat.

2021. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Én Astrazeneca oltást kaptam április közepén, februári regisztrálás után. Csak 23 éves vagyok, de kis faluban élek, így hamar sorra kerültem. Az oltás maga nem fájt, gyorsan megvolt. Estig semmi extra nem történt, csak kicsit éreztem az oltás helyét. Éjszakára belázasodtam, rázott a hideg, fájt a fejem. Egész másnap kótyagos voltam, lázas, hányingerem volt, szinte csak aludtam, a karom is fájt, lett egy pukli az oltás helyén. Utána lévő nap már nem volt bajom. Bármikor újra beadatnám. Egyik mellékhatás sem olyan veszélyes mint maga a covid.

23N

2021. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Apám Pfizert kapott még februárban (december elején regisztrált az egész család), az első oltás után semmit nem érzett, a második után érintésre (pl. ha ráfeküdt) kicsit fájdalmas volt a szúrás helye, de ennyi.

Nagynéném Sinopharmot kapott márciusban, ő semmit nem érzett egyik oltás után sem.

Két ismerősöm Pfizert (februárban és áprilisban), az egyik semmit nem érzett, a másiknak az oltás utáni nap kissé rossz volt a közérzete, de nem volt vészes.

Két ismerősöm Astrát (márciusban és áprilisban), mindkettőnek enyhe láza volt, ezzel együtt ugye nem volt túl jó a közérzetük, de ők is örültek a vakcinának.

Legalább 5 további ismerősöm Sinopharmot, egyik sem érzett utána semmit.

Meg még vagy 5 ismerősöm Pfizert, egyikük sem panaszkodott.

Én most regisztráltam az Astrára, ha belázasodom is, nem érdekel, engem a hosszabb távú mellékhatások izgatnak (ha lesznek), de azokról most úgysem tudunk semmit, majd csak 1-2 év múlva.

2021. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Április közepén kaptam A. Zeneca-t, január végén vagy február elején regisztráltam. 40-es,egészséges nő vagyok. Belázasodtam, fájt a fejem és annyira szédültem, hogy másfél napig nem bírtam felkelni, meg az oltás helye is fájt egy hétig. A kollégáim közül kaptak többen is AZ-t, a szédülésen kívül az összes mellékhatás náluk is kijött. De inkább ez, mint a Covid, meg hogy bezárva éljünk.

Apám és a testvérem Pfizer-t kapott, nekik csak az oltás helye fájt pár napig.

2021. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy csak engem nem pontoztatok fel, mert én pontoztam fel mindenkit. Mert mindegyik válasz egyértelműen hasznos.
2021. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!