Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszeresként oltás?

Visszeresként oltás?

Figyelt kérdés
Már közel 5 éve küzdök visszérrel, mely eléggé megkeseríti a mindennapjaim. A visszerem súlyossága miatt szeretnék hozzájutni valamely koronavírus elleni vakcinához. Azonban olvastam, hogy főleg az AstraZeneca esetén figyeltek meg vérrögképződést. Emellett a Pfizer/BioNTech és Moderna oltások után is volt precedens hasonló esetekre. Akik visszeres problémákkal küzdenek kaptatok már oltást és ha igen milyet? Mellékhatások milyenek voltak?

2021. máj. 3. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha megnézed az oltottak számát, és korosztályukat, legalább 70%-uk visszeres szerintem.

Ezért is javasolnak nekik vérhigítót, legtöbbször recept nélkülit.

2021. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A covid százszor nagyobb eséllyel okoz verrogot.
2021. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Nincs összefüggés a visszér és az oltások által nagyon ritkán kiváltott vérrög képződés között. A visszér esetén a vér pangása miatt alakulhat ki helyileg vérrög képződés, míg az oltás után egy kóros immunreakció válthatja ki. Tehát a visszér egyáltalán nem hajlamosít az oltás utáni vérrög képződésre.

Nekem nagyon visszeres az egyik lábam, állandóan fáj. Egyszer kezelték szklerotizáló injekcióval, de azóta megint sokkal rosszabbett. Astrazenecát kaptam. Anyámnak csupa visszér mindkét vádlija, nagyon durván néz ki. Semmi baja nem lett a 2 Pfizer vakcinától.

Nyugodtan oltasd be magad, mert a covid fertőzés viszont elég gyakran okoz trombózist, meg mindenféle mást is.

2021. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vérhigítót felesleges szedni az oltás miatt, azon a fajta vérrög képződésen nem segít.

Igyál sok folyadékot utána!

2021. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!