Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor lehet majd kapni Moderna...

Mikor lehet majd kapni Moderna Johnson & Johnson esetleg Pfizer oltást, jelenleg oltanak valamelyikkel?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok már lassan szóval nem tudom, hogy a Pfizerből én még kaphatok e. Jobb lenne mint a moderna mert biztonságosabb rövid-hosszútávú mellékhatásokat tekintve is és hatékonyabb. És ezzel nem tudnám nagyon terjeszteni sem a betegséget a mutánsok ellen is jobb. A Johnson & Johnson meg csak azért lenne jó. Mert talán még az lenne megbízható. Főleg, hogy ebből csak 1 kéne. Amerika meg a Pfizer. Csak leakarják járatni elvileg ez nem olyan mint az Astrazeneca. Pláne, hogy itt Magyarországon nem is oltottak be még senkit. Akkor nem értem, hogy a Fidesz minek ejtette velük a szerződést. Mert jajj Dániában, Amerikában betíltották. Akkor kísérletezzenek vele itt nálunk . És adjanak hozzá véralvadásgátlótt. 100k embernek elég beadni ahhoz, hogy kiderűljön milyen. Holott pl az ilyeneknek mint Amerika, Izrael mindenképp csak a Pfizer kell. Nyilván oké az a leghatékonyabb. De azért a többi is véd a Jannsen elvileg a mutánsok ellen is jobb mint pl a Szputnik. Hiába ez elvileg nem olyan jó 70% körüli védelemet add a sima vírus ellen. De az engem nem érdekel mert az gyenge, a mutánsokkal szemben akarok védett lenni. De a Sinopharm és Astrazenecánál még mindig hatékonyabb.

2021. máj. 5. 16:33
 1/7 A kérdező kommentje:
És ezek amúgy is Amcsi, Belga A Pfizer meg Német-amcsi cucc. Tehát nyugati vakcinák. Ok az Astra is nyugati. De a Brittek azok gcik!
2021. máj. 5. 16:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az AstraZeneca kb ugyanazt tudja, mint a Jahnsen, sőt, a hatékonysága még jobb.

A Jahnsent egyébként most oltóbuszokra küldik. A Pfizerek a kiskorúaknak mennek, meg második körös oltásokra mennek. 30 ezer Moderna megy háziorvosokhoz, de az praxisonként kb öt adagot jelent, és sokan várnak még rá, illetve Pfizerre olyanok, akik mást nem kaphatnak, a háziorvosok először nekik ajánlják fel. Max olyan körzetben van rá esély, ahol kevesebb az idős ember, vagy krónikus beteg.

Pfizerre szerintem leghamarabb így június végén lehet foglalni időpontot, addig jön be elég, és kénytelenek lesznek bedobni, mivel nagyon lelassultak most az első körös oltások a többi vakcina elutasítottsága miatt.

2021. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pfizerral biztosan oltanak jelenleg is, de csak a 16-18 éveseket meg a protekciósokat, vagy aki elsőre is azt kapott. Én 23 éves vagyok, februárban regisztráltam, azóta várok pfizerra/modernára, és kezdek már nagyon kiakadni, mert kb az összes létező ismerősöm megkapta ezek egyikét.
2021. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: 48 éves daganatos betegként január óta vártam rá, most már nem várhatok tovább, pénteken megyek AstraZenecára.

És nagyon sokan vannak még így vele sajnos, akik mást nem kaphatnak. Én is kockázatot vállalok békét, de még mindig ez a kisebb kockázat, mint a fertőzés. Legalábbis az én esetemben.

2021. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha Viktornak már vörös lesz a feje attól, hogy a napi 8-10E darab (főleg kínai) oltásokkal őszre se lesz meg az 5 millió beoltott, nemhogy a 6 meg 7. Akkor majd dob nekünk is megint egy kis Pfizer-csontot.
2021. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A J&J vakcina veszélyesebb az AstraZenecánál ha a vérrögképződést nézzük.


Sputynik technológiailag testvére a J&J- és AZ-nak ezért szkeptikus vagyok vele kapcsolatban. Az adatok körül titkolózás van, gondolok itt a mellékhatásokra. A brazil bevizsgálás meg azt eredményezte, hogy a felhasznált adenovírus szaporodásra képes, tehát hanyagság van a gyártásban.


A Sinopharm nem nyújt elég védelmet, szinte értelmetlen beadatni. Vagy legalábbis nem szabad csak erre hagyatkoznia nyájimmunitáshoz. Lásd arab emírségek vagy tegnapelőttről a Seychelle-szigeteki esetet. A lakosság 62,2%-t beoltották Sinopharmmal, sokat nem értek vele, kiújult a járvány, jöhet egy 2 hetes lockdown megint.


Én is várok a Pfizerre vagy a Modernára. Röhej egyébként, hogy külföldön hamarabb megkapnám a Pfizert ha kérném, csak ugye itt nem kapok akkor plasztik igazolványt és nem tudok igénybe venni semmit.


Ha neked annyira nem sürgős akkor várj a Pfizerre. Már csak azért is mert valszeg lesz még 4. hullám ősszel vagy télen. Én már arra készülök, hogy augusztusban remélem lesz és akkor adatom be magamnak s így a következő év tavaszáig remélhetőleg védett leszek.

2021. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Na, akkor OV-nek vörös lett a feje, rövidesen lehet időpontot foglalni 18-59 év között, még ma megnyitják a foglalást.

2021. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!