Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggeli hányinger ellen?...

Reggeli hányinger ellen? Pszichés betegség lehet?

Figyelt kérdés
Majdbem minden reggel, miután felébredek,pár perccel később nagyon hányingerem lesz. Mindig eszek valamit, többnyire egy kis zabkását, de azt is alig tudom magamba erőltetni. Pár napja kezdődött újra az iskola élőben, s ugyenezeket a panaszokat tapasztaltam hónapokkal ezelőtt, mikor szintén rendesen volt iskola, online oktatásban pedig egyáltalán nem, csak néha napközben ugyanez. Van hogy erőteljesebben és enyhébben, van pedig, hogy a hasam is görcsöl, és néha annyira rosszul érzem magamat, hogy nem tudok elmenni az iskolába. Az elmúlt hónapokban voltam orvosnál,és vizsgálatokon, de nem derült ki semmi különös. Azt gondolom talán pszichés okai lehetnek,szorongás,stressz, ha igen, hogyan kezelhetném ezeket, és mit tegyek, hogy ne legyek ennyire rosszul reggelente?
2021. máj. 7. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valamitől félsz, viszont ezt csak úgy tudod kezelni, ha orvos helyett pszichológust keresel fel. Ismerem az érzést, de nem lehet erre ilyet mondani, hogy ezt így vagy úgy kezeld. Vagyis de, a nyugtató segít, csak nem nyújt megoldást :D
2021. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik ok lehet a stressz, ideg. A másik meg lehet akár gyomorproblémád is. Reflux, stb. Nekem például, ha 5-kor vagy azelőtt kell felkelnem, olyan hányingerem lesz, hogy konkrétan öklendezem, pedig nem vagyok ideges, csak a korán kelés valamiért ezt váltja ki belőlem.
2021. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!