Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok Covid oltás...

Hová fordulhatok Covid oltás után, ha súlyosbodnak, állandósulnak a mellékhatások?

Figyelt kérdés

Az első után másfél héttel a háziorvosomhoz fordultam, aki antibiotikumot írt fel.

Csütörtökön kaptam a 2. oltást, és megint nem vagyok jól, ugyanazok a tünetek vannak. Mikor látta a papíromon az oltó doki, hogy antibiotikumot kaptam, meghökkent, és azt mondta, semmiképp ne vegyek be megint. Amikor meg mondtam, hogy "de a háziorvosom írta fel, csak rá hallgattam", csak legyintett és a mimikájával azt mondta: "ahhh... a háziorvosok mit sem tudnak..."

Tudom, hogy még csak két nap telt el, tehát ez lehet normális, de azért jó lenne tudni, hogy ha mégsem múlnának el, akkor hová fordulhatok.



2021. máj. 8. 14:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Amúgy tömegközlekedésen is összeszedhetted.
2021. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
11: Nem tömegközlekedtem.
2021. máj. 8. 15:11
 13/25 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Akár az oltóponton is elkaphattad. Elég hozzá egy kilincs fogás vagy bármi. Remélhetőleg holnapra már jobb lesz.
2021. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem szóltál amúgy a 2. előtt a dokinak?

Mert ez akár valamilyen allergia miatt is lehet egy összetevőre.

2021. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
10. Volt egy lap, amire fel kellett írni, hogy milyen mellékhatások voltak az első oltás után, én erre mindent felírtam, + azt is, milyen gyógyszereket szedtem, így került a képbe az oltó orvosnak a háziorvos. De csak azt mondta, mit csináljak, ha lázam van (lázcsillapító), de az egyértelmű. A hipotermiára meg semmit. Csak feküdjek. Míg ez a beszélgetés lezajlott, be is adták az oltást, és már kint is voltam, mondták a következő nevet.
2021. máj. 8. 15:19
 17/25 A kérdező kommentje:
13: 39 vagyok.
2021. máj. 8. 15:20
 18/25 A kérdező kommentje:
14: persze. De az oltás megkapása után rögtön jelentkeztek már a tünetek, míg kivártam a 30 percet, hogy megkapjam a könyvet. Rögtön álmos lettem, rögtön betaknyosodtam, rögtön éreztem, hogy "hat az oltás", ha pedig összeszedem valahol, akkor nincs ennyire markáns változás, hogy megkapom a vírust, aztán rögtön 10 perccel utána már jelentkeznek a Covid tünetek...
2021. máj. 8. 15:24
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz, hogy a "normális"

módon okozzon tüneteket, elkezdjen hatni, az oltásnak is kevés ennyi idő, úgyhogy szerintem tényleg lehet valamilyen túlérzékenységed.

2021. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
56%

Látod, kérdező! Nemhogy az orvosod, de egyik hozzászóló sem feltételezné, hogy esetleg az oltástól.. Pedig miért ne?!


Nagyon durva!

2021. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!