Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok Covid oltás...

Hová fordulhatok Covid oltás után, ha súlyosbodnak, állandósulnak a mellékhatások?

Figyelt kérdés

Az első után másfél héttel a háziorvosomhoz fordultam, aki antibiotikumot írt fel.

Csütörtökön kaptam a 2. oltást, és megint nem vagyok jól, ugyanazok a tünetek vannak. Mikor látta a papíromon az oltó doki, hogy antibiotikumot kaptam, meghökkent, és azt mondta, semmiképp ne vegyek be megint. Amikor meg mondtam, hogy "de a háziorvosom írta fel, csak rá hallgattam", csak legyintett és a mimikájával azt mondta: "ahhh... a háziorvosok mit sem tudnak..."

Tudom, hogy még csak két nap telt el, tehát ez lehet normális, de azért jó lenne tudni, hogy ha mégsem múlnának el, akkor hová fordulhatok.



2021. máj. 8. 14:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Elmész megint a házidokihoz, és megkérdezed tőle,

hogy ismeri-e az antibiotikumok hatásmechanizmusát, alkalmazási területét, és hogy mit jelent az a bakteriális fertőzés:D

Ha igen, akkor gondolom azt hitte, hogy valami bakteriális fertőzést kaptál, és nem az oltás okozza a tünetek(egy részét).

Elmész egy másik orvoshoz.

2021. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
A sóhivatalba. Mert ezek sajnos soha nem fogják beismerni, ha káros/ít a vakcina..!
2021. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Mármint akkor, ha nem ismeri ezeket, és akkor, ha másodjára is fertőzést gyanítana.
2021. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Az oltás a ludas. Nincs fertőzés. Ősszel 6 hétig feküdtem súlyos Covid miatt (szerencsére nem kellett kórházba mennem), és 4 hónapig még szagokat sem éreztem (bizonyos szagokat még most sem).

Nem mentem be az orvoshoz az első oltás után sem, csak leírtam a tüneteimet, mivel nincs személyes rendelés. 39,5-ös láz után lázcsillapítót szedtem, aztán napokig rázott a hideg, 35,3-as hőmérséklet körül voltam, ami nem akart feljebb menni, de közben izzadtam. Ekkor írtam e-mail-t a dokimnak.

Az oltás előtt két hétig sehol nem jártam, itthonról dolgoztam, kaját rendeltem vagy főztem, előre betáraztam és elintéztem mindent, hogy nehogy bárhol megfertőződjek.

2021. máj. 8. 14:28
 5/25 anonim ***** válasza:
66%

A háziorvosod tudta,hogy kaptál előtte oltást?

Amúgy az oltóponton simán elkaphattad,bár a tüneteid alapján nem arra tipoelnék.

Ez természetes,ha egy-két napig tartott,az Astra még "erősebb".

2021. máj. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Az oltóponton tényleg lazán elkaphattad,

és simán lehet, hogy a kissé legyengült immunrendszered közrejátszott egy ilyen betegség kialakulásában.

Ha súlyos lesz, írsz megint a dokidnak, másodjára valószínűtlen az újbóli fertőzés...

De ő se nagyon tud mit csinálni, ha nem fertőzés,

ha nagyon súlyos, meg sürgősségire mész/ mentőt hívsz. De odáig nem fajul:D

2021. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Tudta. Leírtam neki. A levél tárgya is az volt: Pfizer utáni rosszullét.

Igen, 1-2 nap simán benne van, de az első után másfél hétig "szenvedtem", mikor az orvoshoz fordultam. mindent leírtam. Mit szedtem be láz ellen, meddig volt láz, mikortól volt alacsony hőfokom, mikor kaptam az oltást, stb.

Az első oltásnál összesen kb. 5 percet voltam bent azon a helyen, ahol kaptam, és alig voltunk páran, szervezetten, gyorsan, flottul ment. Kitöltöttem a papírokat, beadtam, hívtak, utána kimentem a szabad levegőre, visszamentem fél óra múlva, adták a könyvet, és már jöttem is haza. Szóval nem hiszem, hogy elkaphattam. Rögtön utána csak annyit éreztem, hogy fáradt vagyok. Másnap már alig tudtam felkelni, hogy kimenjek a wc-re.

2021. máj. 8. 14:40
 8/25 anonim ***** válasza:

Hát akkor elég szerencsétlenül reagált a szervezeted.

Nem tud mit csinálni az orvos sem ezzel, ugyanúgy lázcsillapítót stb. tud csak felírni, nincs erre gyógyszer. Ha meg nagyon rosszul vagy, akkor sürgősségi, de odáig nem fajul.

2021. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8: Ha másfél hétig nem vagy jól, és napokig hipotermiás vagy, az azért vezethet akár kórházi ellátáshoz is (ismerős gyerekét pár éve emiatt vitték el a mentők az éjszaka közepén)... Viszont a jelenlegi helyzetben pont ezt szeretném elkerülni, hogy esetleg a későbbiekben súlyosbodjon a dolog, ha úgy alakul.
2021. máj. 8. 15:05
 10/25 anonim ***** válasza:
49%
Akkor az oltóorvosnak kellene elmondanod,mielőtt beadja,plusz azért lehet előtte nem ártana egy teszt.
2021. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!