Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziások!Milyen vakcinát...

Epilepsziások!Milyen vakcinát kaptatok?

Figyelt kérdés
Kérdeztem a dokim,azt mondta, megkaphatom,csak legyen itthon lázcsillapító,minden esetre.Neten is olvastam,hogy semmi akadálya,hogy egy epilepsziás megkapja.Aztán ha átfutom a vakcinával kapcsolatos infókat,kb a Pfizeren kívül mindnél az van,hogy ellenjavalt.Egyébként kontrollált epilepsziám van, tünetmentes,de nem szeretnék olyat beadatni,ami lehet,hogy rossz ötlet lenne.Nyilván ott is szolnék és biztos nem adnák be,ha nem lenne szabad,csak kíváncsi vagyok,ti mit kaptatok.😊

2021. máj. 8. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
99%
Itt keresgelj, illetve van egy fb csoport is. Meg fogod talalni mindenre a vakaszt, ami erdekel ezenkívül [link]
2021. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Kezelt epilepszia esetén van-e ok aggodalomra a vakcinával kapcsolatban?

Az eddigi adatok alapján nincs bizonyíték arra, hogy az epilepsziás betegeknél a COVID-19 elleni vakcinák mellékhatásai fokozottak lennének. Ugyanakkor, mint más vakcinák esetében, itt sem zárható ki a láz, mint oltási szövődmény (mellékhatás), amely rövid időtartamra csökkentheti a görcsküszöböt. Vannak epilepsziás betegek, akiknél a láz fokozhatja a görcsök kockázatát. Ugyanakkor a koronavírus fertőzés önmagában is, jóval nagyobb gyakorisággal lázzal járhat. A vakcináció előtt az epilepsziás betegeknek konzultálniuk célszerű kezelőorvosukkal.

Forrás:

[link]

2021. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!