Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szputnyik vagy Astrazeneca?

Szputnyik vagy Astrazeneca?

Figyelt kérdés

A héten tervezek időpontot foglalni az oltásra és ez a 2 vakcina játszik jelenleg nekem. A nagy Pfizer-roham napján nekem sajnos már nem jutott belőle, és úgy néz ki, hogy egy ideig még nem is lesz szabad Pfizer vakcina mivel azzal oltják a 16-18 éveseket és a második körös oltásokra is sok elmegy. A kérdésem tehát az, hogy a fenti 2 közül ki melyiket ajánlja/gondolja jobbnak. Bármilyen infót meghallgatok, előnyben azok akik a napokban kapták valamelyiket. Ti milyen tüneteket észleltetek?


((Jelenleg talán egy kicsivel az AZ felé húzok, de ez elsősorban a nyári utazás miatt van, hiszen a Szputnyikot az EMA még nem hagyta jóvá. Az viszont kissé aggasztó lehet, hogy a britek már azt tervezik, hogy a 40 év alattiaknak második dózisként nem AZ-t hanem Pfizert fognak adni az esetleges vérrögproblémák elkerülése végett.))


Mindenkinek köszönöm a segítséget előre is! :)



2021. máj. 10. 09:36
A kérdező szavazást indított:
AstraZeneca
Szputnyik
44 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves vagy, ffi vagy nő?
2021. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Annyi még kimaradt a kérdésből, gyorsan pótolnám, hogy 22/férfi ismert alapbetegségek nélkül!
2021. máj. 10. 09:51
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Akkor astrazeneca
2021. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem rossz az orosz sem, de azzal nem tudsz utazni. Én elfogadtam volna mind a kettőt. Házi orvos azt mondta oroszt fog tudni adni. Astrazeneca időpontom volt, amit magam foglaltam. Csak elmentem 2 hete a pfizer dömpingre. Sztem amúgy lesz meg szabad pfizer oltás is
2021. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszolóknak köszi :)
2021. máj. 10. 10:04
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Orosszal is lehet utazni. Ha most nem, előbb utóbb biztosan. Sorba mindet engedélyezni fogják.
2021. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Mivel férfi vagy, az Astra neked tényleg minimális kockázatot jelent, nem többet, mint bármi más gyógyszer vagy oltás.

De szerintem ne "dőlj be", a fiatalok alig jelentkeztek, és Gulyás talán épp pár napja már emlegette, hog lehet, hogy hamarosan újra lesz a múltkorihoz hasonló pfizeres "akció".

Szóval most tuti várnék 1-2 hetet, ha tényleg nem lesz szabad Pfizer, akkor az Astrát kérném.

(Nekem már volt is időpontom az Astrára, de közben én kaptam azon a pénteken Pfizert.) 40N

2021. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
En megkaptam alapbetegség nélkül az Az-t. Belázasodtam tőle. Hányinger, izomfájdalom. 27/N
2021. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
8as, valószínűleg korábban tünet nélkül átestél a covidon. Amúgy láz és hányás lehet mellékhatása egy csecsemő oltásak is, legalábbis az én gyermekeinek volt. Mégis adja mindenki, ez vele járhat. Nem értem mi ez a para az oltás egyszerű mellékhatásai körül mint a láz és a rossz közérzet. 1 napig tart csak, pont azért mert dolgozik a szervezet. Sok a tudatlan itt
2021. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#6-7-8-9 Köszi nektek is a választ:)
2021. máj. 10. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!