Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel oltatnád be magad?

Mivel oltatnád be magad?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 16:09
A kérdező szavazást indított:
Astrazeneca vakcina
Szputnyik vakcina
47 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
egy jó csapolt sörrel végre
2021. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Miért nem írod ki az összes lehetséges vakcinát a szavazó listán, plusz opció a semmi...

Így nincs értelme, hogy az Astra, ésva Szputnyik közül választhatnak.

A gyakorlatban különben sem úgy működik, hogy nagyon válogatni lehet.

A háziorvos a páciens betegségeinek ismeretében felajánlja az oltást, ha az adott vakcinával oltható.

Elfogadja, vagy mondhatja azt, hogy ő ezt nem kéri.

Marad az oltási listán, de lehet csak hetek múlva lesz másik vakcina (pl Pfizer, Moderna), de azokkal lehet előbb azokat oltják, akiket másféle vakcinával nem lehet. (pl várandós nőket Modernaval oltanak)

A Szputnyikról ezidáig nem is volt bizonyítottan problémás eset, talán nem véletlenül azt akarják a németek is gyártani (miért nincs az EU-nak saját fejlesztésű vakcinája?).

Az AstraZenrca véralvadásos problémákat idézett elő több esetben, az arra hajlamos betegeknek nem is ajánlják fel azt a vakcinát.

2021. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Astra Zenecát kaptam tegnap, eléggé kiütött, úgyhogy így utólag a Szputnyik a szimpatikusabb. Persze lehet annál is lett volna hasonló oltási reakció. A hosszabb távú, komolyabb mellékhatásoktól egyiknél sem félek, bízom benne, hogy ha van is bármi, nem nálam lép fel.
2021. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Szputnyikot kaptam tegnap, szimpatikusabb is volt. Ha akármit választhattam volna, akkor Pfizert kértem volna, de nem akarta további hónapokat várni.
2021. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Azok utan, hogy par honapja az orosz oltas nepszeruseg 1% korul volt, igen nepszeru lett az utobbi idokben.
2021. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szputnyik űrhajóval.
2021. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Szputnyik vagy Pfizer.
2021. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Pfizert szerettem volna, de az Astra Zenecat sem banom, mert igy is jo oltas. Masnap valoban ki voltam utve, sot, legtobb ismeros, de szamitottam ra elore.
2021. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

én pfizert kaptam eü dolgozóként de am a sorrend nálam

pfizer - moderna - szputnyik - astra - sinopharm. ha csak az utóbbi lenne, akkor azt adatnám be.

2021. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Pfizer/Moderna VAGY Sinopharm

Astra Zeneca csak akkor, ha nem létezne másik vakcina, de akkor inkább Astra, mint az oltatlanság

2021. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!