Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki ma szandálban, vagy...

Aki ma szandálban, vagy papucsban ment dolgozni, az nem fél tőle, hogy esetleg megfázik?

Figyelt kérdés
Vagy mérge lenne, ha emiatt megfázna talán

2021. máj. 11. 09:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
30 fokban?
2021. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
De! Én például rettegek, egész úton sírtam. (30-as férfi)
2021. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
A megfázást nem a hideg okozza, ezt felejtsük már el. A megfázás egy vírusos megbetegedés.
2021. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%
#1 délután valóban lehet 30 fok, de azért egészében véve még nem az a kifejezett nyári strandidős nap. a reggelek hűvösek (a ma hajnalra szóló előrejelzésben itt-ott a talajmenti fagyot sem zárták ki), és mivel idén eddig ritkán volt meleg, a tárgyak, falak, épületek még mind hidegek.
2021. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
És az mivel volt jobb, mikor tegnap du. 2-kor hazafelé menet 28 fokban erős napsütésben az emberek 80%-a PULÓVERBEN, KABÁTBAN ment az utcán??
2021. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
pl reggel még hideg van aszfalt, burkolatok stb,
2021. máj. 11. 10:00
 7/28 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem a hidegtől fázunk meg.



Viszont hidegben, amikor mindenki zárt térbe gubózik és alig szellőztetünk, könnyen terjednek a náthavírusok. Ezért kötik össze a kettőt (legalábbis lényegében, szerintem).

2021. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%

"És az mivel volt jobb, mikor tegnap du. 2-kor hazafelé menet 28 fokban erős napsütésben az emberek 80%-a PULÓVERBEN, KABÁTBAN ment az utcán??"

ez mindig így szokott lenni, amikor váratlanul beüt a meleg idő.

2021. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

#3 “ A hideg önmagában nem okoz megfázást, náthát vagy influenzát, de ideális feltételeket szolgáltat a felső légúti betegségek kórokozóinak terjedéséhez és gyengíti az immunrendszerünket.”


[link]


Neked nem tűnt fel, hogy télen sokkal több az influenzás, náthás beteg? Nem láttad az összefüggést közöttük?😅Na meg nőként egyértelmű, hogy ha hideg kövön mászkálok meg hideg kőre ülök, könnyen felfázok.


Amúgy ma baromi meleg lesz, én tegnap este 11-kor is rövidnadrágban mászkáltam és még melegem is volt.

2021. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

9


Igen, mert bent ülnek az emberek és nem nyitnak ablakot. Nyáron meg nyitva az ablak, de a kinti levegőben is rövidebb ideig marad a vírus fertőzőképes, például az UV sugárzás miatt.

2021. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!