Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelező a beutalót felhasználni?

Tomcsaavokoztcs kérdése:

Kötelező a beutalót felhasználni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy kaptam egy beutalót laborra mivel a mostani háziorvosomnál még nem volt soha. Nagyon rettegek a tűktől, lehet belőle bármi problémám ha nem megyek el? Beutalót kaptam de tudtommal nem kötelezhetnek arra hogy megcsináltassam a vizsgálatot.

2021. máj. 12. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég ciki lenne úgy szembenézni legközelebb a háziorvosoddal, hogy bocsika, nem mertem elmenni, mert félek a tűtől. Egy vérvétel egy fájdalomnak nem is nevezhető 1 másodperces szúrás meg még kb 10 másodperc, amíg megtelik a kémcső. Ez talán nem egy olyan teljesíthetetlen feltétel. Nem kell odanézni. Gondolj bele, hogy a szerencsétlenebbek kemoterápiára járnak meg dialízisre, ahhoz képest ez konkrétan nulla. Még egy fogorvosi érzéstelenítő injekcióhoz képest is nulla, pedig az se egy nagy cucc. Így legalább tudni fogod, hogy egészségileg minden rendben.
2021. máj. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Valóban nem kötelezhetnek rá. De évenként érdemes megejteni. Nagyon sok betegség időben elcsíphető vele. Ha nem mész el, csak magaddal tolsz ki, senki mással.

Tudom, a félelem nagy úr, én is világéletemben rettegtem a tűtől. Aztán egyszer elmentem vért adni, majd újra és újra. Most meg az élet úgy hozta, hogy magamat injekciózom minden nap, minden három hétben négyszer megyek vérvételre, aztán kapok egy hasbaszurit, plusz havonta egy infúzió.

Már fel se veszem, hogy szurkálnak.

Hidd el, egyetlen vérvétel évente túlélhető!

2021. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!