Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit számolok el? Mennyi az...

Mit számolok el? Mennyi az esélye arra, hogy egy 16-18 éves fiatal belehal a Covid-ba?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán nézegettem statisztikákat, csak a hallott hírekből informálódtam. Azt tudom, hogy most már a 16-18 éveseket is oltják. Eddig úgy tudtam, úgy hallottam, hogy erre azért van szükség, mert rájuk is eléggé veszélyes a vírus, bár valamivel kevésbé mint az idősekre. Konkrét számot nem hallottam sehol erről, csak az az érzet volt bennem, hogy akkor nekik is megéri beadatni az oltást, a saját érdekükben. Most viszont megtaláltam ezt a táblázatot: [link] (A 2. táblázat elvileg frissebb.) E szerint a halottak csak 0,04 %-ka esik 0-17 éves korba. Innen meg kiszámoltam, hogy akik elkapják (kortól függetlenül) azoknak a 2,07 %-kuk hal bele: [link] Tehát akkor arra az esély, hogy egy 0-17 éves fiatal meghaljon 0,00083 %, mivel ennyi a 2 szám szorzata. Tehát minden 120 ezredik ilyen korban levő hal bele a koronavírusba, ha elkapja.

Mit számolok el? Ennyi nem lehet. Ez nagyon kevés. Sokkal többnek "kellene meghalnia". Ennél többen halnak meg ebben a korosztályban autóbalesetben. (Sose voltam jó matekból, ne csesszetek le ha nagyon alapvető dolgot rontottam el 😀)



2021. máj. 14. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

#10: az emberek nagy része nem valódi poszt covidos, hanem 1 éve bezárva él, a barátok es családtagok rettegnek egymással találkozni. Minden embert maszkban lát, erre végül rajön egy 1 vagy 2 hetes lázas fekvős betegség, ott a maradék tartás is kiveszik az emberből.

Én maskor ha meggyógyultam 2 vagy 3 hetes vírusfertőzesből, mentem "feltöltődni" haverokkal közös program, stb.

Jelenleg ez úgy néz ki, hogy megyek egyedül bicajozni, és heti 1x találunk valakit aki nincs annyira befosva, hogy társaságba menjen.

Totálisan tönkretették a szociális életet, nyilvan ez a fiatalokat viseli meg legjobban, pont ők akik között állítólag sok a post covidos.

2021. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szőke Zoli2 válasza:
85%
A 2017 - es igazi influenzajárvány több mint 28 ezer áldozatot szedett már az év elején. Akik akkortájt önszántukból maszkot viseltek zárt helyen pl munkahelyen, üzletben , úgy nézte a sok birka mint ha marslakók lennének. Most hogy a hatalom írja elő hogy még a nyilt utcán is maszkot kell viselni, ugyanazok a birkák úgy nézik az utcán maszk nélkül járó-kelő embereket mint a tömeggyilkosokat. Akik nem akarják oltatni magukat, szintén gyilkosnak nézik. Emberek! Tudom hogy nehéz elkezdeni, de gondolkodni kell, nem a hatalom nagyszínházában statisztálni.
2021. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!