Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésre jó a banán?...

Székrekedésre jó a banán? Vagy attól csak mégjobban szorulásod lesz?

Figyelt kérdés
2021. máj. 15. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A füge is jó, meg esetleg a kávé. A gyógyszerekben nem hiszek, volt egyszer hogy egy szem ilyen gyógyszer 3 napra földhöz vágott, soha többet ilyeneket! Hasmenés elleni tabletta oké, de ennek az ellenkezőjét inkább kihagyom.
2021. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm! A magvas kenyér is jó gondolom. Holnap akkor én is teával kezdek. :)
2021. máj. 15. 22:19
 13/18 anonim ***** válasza:
Aki makacs székrekedéses az a fülébe is öntheti reggel a 3 deci vizet...
2021. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 gublug ***** válasza:

Aki makacs székrekedéses az azt jelenti, hogy több türelemre van szükség. A hidratáció a kulcsa az egésznek, mert a székrekedés ennek hiányában lép fel a legtöbb esetben.

Tisztában vagyok vele, hogy sok más oka is van (pl. ülés egész nap), de nyilván nem csak reggel kell inni, hanem egész nap. Plusz mozogni.

2021. máj. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott hogy te székrekedést írtál tehát azonnali megoldás kellene. Arra a gyógyszertárban lehet kapni keserűsót.
2021. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jó, de egyébként a kávé is nagyon jó székrekedésre, még a koffeinmentes is.
2021. máj. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Arra gondoltál kérdező, hogy ha alapból szorulásos vagy, akkor ehetsz e banánt ha szereted, vagy ronthat e a helyzeten?

Sajnos én is szorulásos vagyok, gyerekként nem volt ilyen problémám, és nagyon szerettem a banánt. De amióta ilyen gondjaim vannak azóta nem ettem, pedig néha megkívánom. Viszont sok helyen olvastam, hogy ebben az esetben ne fogyasszam, máshol meg azt, hogy a jó érett banántól nem lesz gond. De én továbbra sem merem fogyasztani:/

2021. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 metaxxa ***** válasza:
A vacsora a lényeg, ha csak alkalomszerűen van baj, valami könnyű vajas-szilvalekváros kenyér és fontos, hogy utána nem túl megerőltetéssel, de mozogj, sétálj, nyújtózz párat. Akkor a beleiddel nem az van, hogy megállnak lefekvéskor és reggel akarnak emészteni, hanem akkor már nem gyomrodban lesz a kaja éjjel, hanem a belekben és a szilvalekvár miatt reggel már nem lesz gondod. Este a csokoládé kerülendő. A vacsora utáni kis mozgás az nagyon lényeges!
2021. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!