Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyetemen kötelező beadatni...

Egyetemen kötelező beadatni covid vakcinát?

Figyelt kérdés

Az ELTE érdekelne a legjobban nem igazán szeretném beadatni magamnak. Kötelezhet rá az egyetem hogy beadassam magamnak?

Tudom hogy semmi se kötelező de az a kérdésem ha nem adatom be magamnak részt tudok venni jelenléti oktatásban úgy hogy nincs meg a védő oltásom?


A válaszokat köszönöm szépen.



2021. máj. 21. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Senki sem kötelezhet rá
2021. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelezhetnek rá, de megszabhatják, hogy könyvtárba, vagy nagy létszámú előadásra mondjuk csak védettségi kártyával mehetsz be.
2021. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem, az oltás önkéntes.
2021. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, másik egyetem, és nem egyetemista vagyok


De nálunk a Semmelweisen (irodai munka) kötelező lett - persze nem mondták ki kerek-perec, de ha nem vagy oltva, akkor kötelező időnként szűretned, saját költségre.

2021. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen Semmelweis egyetemen várható volt hogy kötelezővé teszik elvégre orvosi egyetem gondolom ezért.
2021. máj. 21. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelezővé nem is tehetik, de kényszeríthetnek rá, pl. vagy beoltatod magad vagy naponta/hetente teszteltetsz saját költségeden (ahogy fentebb is írták), én már kicsit parázom (bár én be vagyok oltva), mert nálunk pl. a könyvtárba már csak védettségi igazolvánnyal mehetsz be és rebesgetik (ez így még nem igaz), de hogy pl. a gyakorlatokhoz is lesz valami megkötés, főleg a laboros órákhoz, ahol együtt kell dolgozni, pl. párban (nem orvosi egyetemen vagyok).
2021. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ELTE: 21. A 2021/22-es tanévet az Egyetem fizikai jelenléttel kívánja megkezdeni. Az oltási védettség hiánya önmagában nem fogja feljogosítani hallgatóinkat a távolléti oktatási lehetőséget biztosító kivételes tanulmányi rendre, munkavállalóinkat (oktatóinkat és oktatást-kutatást támogató dolgozóinkat) az otthoni munkavégzésre.

Ezt kaptuk. A kollégiumban kötelező lesz bemutatni, ezt már kimondták. Az egyetemen körbeírták.

2021. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!