Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek zsíros, pattanásos...

Mit tegyek zsíros, pattanásos bőr ellen? Többi lent

Figyelt kérdés

Mindennap 2x megmosom az arcom, 2-3 hetente járok kozmetikushoz,nagyon ritkán sminkelek és ha mégis akkor is csak korrektort és keveset, néha használok arcmaszkot és bőrradírt és ritkán hidratáló krémet (nem látom, hogy ki lenne száradva az arcbőröm), próbálok kevés csokit enni ezzel is csökkentve a lehetőségét, hogy kialakuljanak a pattanások, mitesszerek viszont mégis van rajtam egy csomó és ha néha ki is tisztul a bőröm az is csak pár napig tart és ez idő alatt is vannak rajtam (kb 2-3 ami látszik is) pattanások

Valakinek aki hasonló problémával küzd/küzdött használt akármi? Mit egyek /ne egyek? Mossam többször/kevesebbszer az arcom?

Több tesztet is kitöltöttem, és a kozmetikusom is azt mondtha, hogy zsíros a bőrtípusom kérlek ennek megfelelően írjatok kozmetikumokat!

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. máj. 25. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
bőrgyógyászhoz menj el, lehet, hogy kellene szedned valami antibiotikumot, vagy használni valami ("orvosi") krémet
2021. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején a Bioderma arclemosó és a Niacide gél segítettek, patikában vény nélkül kapható mindkettő.


Viszont a bőrgyógyászt tudom én is javasolni, mert durva pattanásosságnál előfordulhat, hogy valami más betegség/probléma áll a háttérben. Nálam is végül ez volt a helyzet (ételintoleranciák+felszívódási zavar), az életmódváltásom után állt teljesen helyre az arcom.

2021. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kipróbálom!

Annyira nem durva, hogy bőrgyógyászhoz kéne mennem szerintem leginkább a serdülőkor miatt van szerintem, a betegséget kizárnám

2021. máj. 25. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Cetaphil.

Felkened a bőrre,majd egy vizes vattakorongal lemosod.Nekem ezt bőrgyógyász írta fel.

Zynerit reggel

Effezel gél este

Gyulladt pattanásra Zindaclin

Viszont ezek recept kötelesek,kivéve a Cetaphil.

3hónap alatt teljesen sima lett a bőröm.

De vettem már be gyógyszert is rá,hogy belülről tisztítson,akkor mem voltak gyulladtak.De ez annyira nem vált be.

2021. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egyébként közben kicsit jobb lett a bőröm, DM-ben kapható Alverde-s hab segített rengeteget, és próbáltam minél kevesebb édességet enni, sokat voltam szabad levegőben

2021. jún. 28. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen,a nap is jót tesz neki,kivéve ha nagyon miteszeres.Akkor “beleég”.

És az étrend is nagyba közre játszik.

2021. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!