Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ak!nek volt ilyen ember...

Ak!nek volt ilyen ember félelme (nem tudom mi erre a hivatalos szó, vagy, hogy van e egyáltalán) és elment orvoshoz, azon, hogy segítettek? Mit tett az orvos?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy eléggé félek az emberektől.

Tömegközlekedésen is félek, főleg akkor ha másik, ritkábban használt járaton megyek, vagy olyan helyre utazok ahova számomra idegen buszjárat visz.

Ha barátaimmal beülünk valahova és valaki hozza az ismerőség vagy a párját, aki nem ismerek, akkor is totál ideges leszek. Félek egyszerűen.

Ismerkedni meg szinte gyáltalán nem tudok.


Beszéltem a háziorvosommal és azt mondta, hogy menyjek pszichológushoz vagy pszichiáterhez mert ő ebben szakember és fog tudni segíteni.


Nagyon félek, akinek volt hasonló gondja kérem írja le, hogy mi volt ott.

Azt tudom, hogy van aki gyógyszert ír fel és van aki csak beszélget a betegekkel, de ettől, hogy legyek jobban?

A gyógyszert értem, de azt örök életemben szedni kell majd?

És ha nem ad gyógyszert? Akkor kiadja feladatnak, hogy mondjuk menjek oda 2-3 idegenhez, hogy bátrabb legyek?

(Jó ötlet csak erre nem vagyok képes. :( )


2021. máj. 27. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiád lehet, erre nem kell gyógyszert szedni. Pszichológussal végig csinálod a terápiát, és rendbe fogsz jönni.
2021. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiának hívják. Pszichoterápia segít. Mivel minden beteget más mértékben érint, mi nem tudjuk megtippelni hogy nálad mit fognak ellene alkalmazni, ahhoz el kell beszélgetned a pszichológussal hogy felmérje az állapotod.
2021. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neki nem véletlen ez a szakmája,szerintem rendszeres alkalmak után,ennyhülni fog a szorongásod és hasznos tanácsokat fog adni,nem azt hogy hát menj oda egy idegenhez ès beszéljèl vele.

Hidd el ők értenek ehhez.

2021. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. És miből áll egy ilyen terápia?

Pár példát írj, hogy nagyjából mire számítsak.

2021. máj. 27. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módszer létezik, szociális fóbiánál gyakori például a kognitív viselkedésterápia. Ennek az a lényege, hogy a negatív gondolatokat, érzelmeket megtanulod pozitívvá átalakítani.

Pl. Félsz hogy beszólnak --> Nincs miért beszólniuk, így nagy valószínűséggel nem is fogják megtenni. / Nem olyan környezetben van, ahol bárkinek is lenne annyi bőr a képén hogy elkezdjen sértegetni / Még sosem szóltak be, tehát most sem fognak.


Rengeteg példát talász a neten, ha rákeresel a kognitív viselkedésterápia működésére. Többek között olyan anyagokat is, amiből a pszichológusnak készülő diákok tanulnak.

Azt hiszem a Semmelweisnek van egy nagyon jó feladatlapja, amin a fent említetthez hasonló példák szerepelnek, hogy hogyan lehet a negatív gondolatokból pozitívat teremteni.

2021. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na és akkor mi van ha ezeket tudom, de mégis félek?

Mondjuk tudom, hogy nem lesz semmi baj ha a kisboltban odajön az eladó és megkérdezi, hogy miben segíthet. De én mégis félek.

2021. jún. 20. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!