Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol lehet hivatalos papírt...

Bribrigi kérdése:

Hol lehet hivatalos papírt kérni arról, h diszlexiás vagyok? (ha egyáltalán az vagyok) Milyen orvoshoz kell menni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kiskoromban a diszlexiám miatt jártam külön tanárhoz és most nemrég jutott eszembe,hogy ez plusz pont az érettségin..és hát nagyon jól jönne az a többletpont.
2011. jan. 26. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit nagyon félreértettél. A diszlexia nem plusz pont az érettségin. Ezt honnan vetted?
2011. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Visszavonom. Utána néztem. A hír igaz. EZ OLYAN SZINTEN SZÁNALMAS!!! .........
2011. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Tehát kiskorodban beteg voltál, már kigyógyultál, és csak azért akarsz róla papírt, hogy pluszpontot kapj?
2011. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A diszlexiából nem lehet kigyógyulni. Ez egy állapot, nem betegség. Fejleszteni lehet a készségeket, de végleges gyógyulás nincs.
2011. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Szóval az érettségihez beteg vagy,de az egyetemhez nem leszel? Szerinted ott hány ezer oldalt kell megtanulni? Aki úgy érzi neki könyitett érettségire,vagy plusz pontra van szüksége az állapota miatt azt nem engedném egyetemre..
2011. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
Ez olyan dolog, hogy akkor adjunk a szellemi fogyatékosoknak is +100 pontot mert ők aztán nagyon le vannak maradva és legyen esélyegyenlőség! Honnan veszik ezek h egyenlőségnek kell lennie? Nincs az iskolában sem, tanulásban sem és soha az életben nem lesz a munkában sem! Ez van.
2011. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom h ez egyáltalán nem szánalmas h nehezebben tanulok mint mások és ennek a segítségével akarok bekerülni államilag támogatottra. Ha nagyon nem megy akkor meg abbahagyom, ennyi. Nem értem h ez miért lenne szánalmas! Van egy barátom aki szintén diszlexiás és harmadéves az egyetemen. Ő igaz nem kért papírt róla és ezért csak költségtérítésesre vették fel. Amúgy meg megtaláltam h kihez kell ilyenkor fordulni, úgy hogy nem kell már a véleményetek..
2011. jan. 26. 19:33
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Azt se tudod biztosan h az vagy-e. Írtad is a kérdésben. Minek sajnáltatod magad? Ez a szánalmas!
2011. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
ja és hogy ha érdekel amit tanulok és szeretem azt amit tanulok akkor nem okoz nehézséget a tanulás. de elegem van a matekból és nem akarok ez miatt nem bekerülni..szégyen vagy nem ..nem szeretem a matekot és igen ha szánalmas vagyok akkor az vagyok..számomra a szánalmas kategóriába ez nem tartozik bele.
2011. jan. 26. 19:37
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
Ez olyan igazságtalan, azokkal szemben akik nem SNI-sek. Egyáltalán, honnan veszed, hogy te diszlexiás vagy, ha sose látott orvos ilyen téren, és sose volt róla papírod? Ez nem a te hibád, ez az oktatási rendszerünk hülyesége, hogy ilyen dolgok plusz pontot jelentenek. Én nem vagyok disz-es, de erről legalább annyira nem tehetek, mint akik azok. Járjon pont, a nyelvvizsgáért, sporteredményért, azért, amiért megdolgoztak, és nem azért, mert valakinek van egy ilyen betegsége. Nem rád vagyok mérges, a te helyedben valószínűleg bárki kihasználná ezt, de ez akkor is köcsögség szerintem.
2011. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!