Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a fülzsír eltávolításának...

Mi a fülzsír eltávolításának menete az orvosnál? Mi a vizsgálat menete illetve nagyon fáj?

Figyelt kérdés

Már évek óta úgy érzem, hogy túl sok a fülzsírom, fülzsírdugó van a füleimben. Érezhetően is szíros, de például úszás után a kelleténél jobban bedugul illetve egyébként sokszor viszket. Enyhe tinnitus-om is van (tényleg enyhe, teljesen együtt lehet vele élni, teljesen ki lehet zárni, de van) és a hallásom se annyira 100%-os.


Utánanézve olvasom, hogy javasolják, hogy akár évente-félévente is tisztíttassuk ki a füleinket, amennyiben hajlamosak vagyunk a túl sok fülzsír képződésére.


Már kértem időpontot, végre rászántam magam. Viszont amíg elérkezik az időpont és izgulok, addig is lennének kérdéseim.


Hogy megy ez?

Elmegyek a fülészetre, hogy jó napot kívánok, azért jöttem, mert úgy érzem, zavaróan sok a fülzsírom? Gondolom mindenféle kütyüvel belevilágít, belenéz.

A fültisztítás maga fájdalmas? Eléggé rémes dolgokat hallottam róla.

Hallásvizsgálatot minden esetben végeznek? Lehet, hogy buta kérdés, de a fültisztítás után végzik el a hallásvizsgálatot?



2021. máj. 30. 14:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Megnezi, ha tul sok, akkor atmossak a fuled valamilyen lottyel, igazabol ennyi. Nekem nem fajt, csikizo erzes volt.

Akkor tudom elkepzelni, hogy faj, ha be van gyulladva.

Hallasvizsgalatra kulon idopontot kell kerni, ott helyben nem vegeznek.

2021. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

Van ahol előtte utána de csak ha előre megbeszélt időpontra mész. Van ahol szubjektív véleményre bízzák a dolgot. Fájni nem faj csak kicsit kellemetlen ahogy dolgoznak ott.


Mindenképp menj el mert ha sokaig fennáll és mondjuk teljesen elzáródik pikpakk gyulladhat.


Bátorság egy jobb életminőségért


Youtube : cerumen extraction (gusztustalan lesz)

2021. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Nekem korábban többször mosták a fülem. Akkoriban egy jó nagy fecskendőből langyos vizet spricceltek be elég erős nyomással, az szépen kihozta a trutyit. A szakorvos mindig jól csinálta, nem fájt, utána kicsit szédelgősebb voltam pár pillanatig, de ennyi. Viszont egyszer a háziorvosom mosta, na, ő úgy belevágta a fecskendőt a fülembe, hogy 1 hétig rettenetesen fájt, begyulladt.

Nem tudom manapság milyen módszerrel csinálják.

Egyébként, ha nem túl vészes a dugulás, létezik fülgyertya, valamit az is segít, vagy tudsz venni fültisztító sprayt gyógyszertárban. Korábban Audi spray volt a neve, azt hiszem, most más az elnevezés.

2021. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit kellemetlen, de nem fáj. Viszont én eléggé megszédültem utána, majdnem elájultam, úgyhogy erre figyelj, ha hajlamos vagy rá, nyugodtan maradj ülve utána egy-két percig. Hallásvizsgálat nekem nem volt, csak kimosta.
2021. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

1: " Eléggé rémes dolgokat hallottam róla." Akiktöl hallottad azokkal szoba se állj többé!!!!

2:"mindenféle kütyüvel belevilágít, belenéz." Egyszerü lámpával belenéz (Különben sötét lenne ott!

3: Kimossa, ha nagyon beszáradt akkor kipiszkálja a dugot.

4: Hallásvizsgálatot nem végeznek egy egyszerü fülmosás után.

5. Nem fáj!!

2021. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat! :)


Mindenképp szükségem van rá, azt tudom. Sőt, már mondjuk 2016-ban is kellett volna, csak félek a vizsgálatoktól, diagnózisoktól, szteroidoktól (mindenre azt írnak fel, jó, sokszor rövid ideig és/vagy kis dózisban, de ez nem nyugtat meg annyira).


Nem gondolnám, hogy be lenne gyulladva, legalábbis például jelenleg nem, nem fáj, nem érzékeny, nem is viszket folyton. Viszont ott van a fülzsír, sok és nem lepődnék meg, ha a tinnitus-om is elmúlna és a hallásom is javulna.


Hűha, akkor észben fogom tartani, hogy üljek.

Amikor bedugul és finoman ki szoktam fújni, akkor is erősen megszédülök. Tehát szerintem meg fogok én is, ha kimossa.

Gondolom ő nem zavar ki azonnal a rendelőből vagy nem tudom. :D

2021. máj. 30. 15:14
 7/19 A kérdező kommentje:

# 3


Sajnos egyébként pont a fülgyertyáról és főleg a gyógyszertárban kapható, házilag alkalmazandó fültisztító lötyikről hallottam rosszakat. Én ezért se próbáltam ki őket.

2021. máj. 30. 15:23
 8/19 anonim ***** válasza:

A fülgyertyat engedd el én az egyetem előtt amikor meg hülyében voltam gondolkodtam h milyen menő aztan vettem egyet betettem a fülembe nem lett tisztabb vettem megegyet amit csak úgy meggyújtottam fül nélkül es detto ugyan ugy nezett ki ami bennemarad az maga a viasz és semmi köze a fülzsirhoz


Amugy manapság inkabb egy kis eszközzel emelik ki a felesleget, nem nagyon mossák mert amit a többiek is mondtak durván be lehet tőle szédülni ami amuvy azert van mert a fültől különböző hőmérsékletű víz megmozditja a folyadekot 3 félkörívben és emiatt megszédül az ember.

Ne háziorvossal csináltasd mert ott a farkasfecskendős melegvizes modszer az elérhető

2021. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

El nem tudom képzelni, hogy lötyit fújnak a fülbe és az ne fájjon vagy legyen legalábbis NAGYON kellemetlen. :D


Már kértem a fülészetre időpontot, TB alapúba, online (na ez is megér eg misét, két helyre is kértem online időpontot, meglátjuk, mennyire megbízható...)

Tehát nem a háziorvosnál tervezem. A háziorvoshoz be se akarom tenni a lábam, nagyon nem megbízható, családon belül már több fura sztori is volt.

2021. máj. 30. 15:55
 10/19 Senior Séf ***** válasza:
70%
Egyébként meg a jövőre nézve fogyassz kevesebb kenyeret, tésztát, lisztes dolgot, sőt lehetőleg kerüld a glutént, és mindjárt nem fog túltermelődni a fülzsírod.
2021. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!