Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a fülzsír eltávolításának...

Mi a fülzsír eltávolításának menete az orvosnál? Mi a vizsgálat menete illetve nagyon fáj?

Figyelt kérdés

Már évek óta úgy érzem, hogy túl sok a fülzsírom, fülzsírdugó van a füleimben. Érezhetően is szíros, de például úszás után a kelleténél jobban bedugul illetve egyébként sokszor viszket. Enyhe tinnitus-om is van (tényleg enyhe, teljesen együtt lehet vele élni, teljesen ki lehet zárni, de van) és a hallásom se annyira 100%-os.


Utánanézve olvasom, hogy javasolják, hogy akár évente-félévente is tisztíttassuk ki a füleinket, amennyiben hajlamosak vagyunk a túl sok fülzsír képződésére.


Már kértem időpontot, végre rászántam magam. Viszont amíg elérkezik az időpont és izgulok, addig is lennének kérdéseim.


Hogy megy ez?

Elmegyek a fülészetre, hogy jó napot kívánok, azért jöttem, mert úgy érzem, zavaróan sok a fülzsírom? Gondolom mindenféle kütyüvel belevilágít, belenéz.

A fültisztítás maga fájdalmas? Eléggé rémes dolgokat hallottam róla.

Hallásvizsgálatot minden esetben végeznek? Lehet, hogy buta kérdés, de a fültisztítás után végzik el a hallásvizsgálatot?



2021. máj. 30. 14:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ez hellyel-közzel már most megvalósul. :)
2021. máj. 30. 16:35
 12/19 anonim ***** válasza:
3%
A háziorvosnál egy fecskendővel langyos vizet nyomtak a fülembe. Semmi fájó vagy kellemetlen nem volt benne és azt mondták csináljam 1-2 alkalommal ugyanezt otthon. Ennyi volt a történet. Te egy kicsit túltolod. Veszel a patikában 50 forintért egy fecskendőt és otthon valakit megkérsz. Ha csak ennyi a bajod én nem mennék orvoshoz. Más miatt voltam már fül orr gégészeten hát nem kellemesek a vizsgálatok az biztos. Nem szívesen megyek.
2021. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Azért azt hiszem, nem baj, ha lát.

A tinnitusra évekig azt hittem, hogy mindenkinek van és akkor gond, ha zavaró. Hát elvileg nem.

Azt se bánnám, ha belenéz a hallójáratomba. Ne adj' Isten azt mondja, hogy nem a fülzsírtól viszket néha, hanem ekcémát vagy bármi hasonlót lát majd benne.

2021. máj. 30. 17:36
 14/19 anonim ***** válasza:

Amugy munka miatt használsz különböző fülvédőket? Esetleg otthon fülpiszkálót ?


Ilyesmiktől szokott eldugulni

2021. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Irodai munkám van.


Fülpiszkálót az elmúlt 3 hónapban és óvatosan. Nagyon óvatosan.


Ha nem a fülzsír túl sok, akkor még mi lehet?

2021. máj. 30. 18:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem többször is volt, de nem volt semmi nagy kellemetlenség.
2021. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A fülpiszka okozza sokszor a bajt mert sokan betolják a hallojaratukba holott igazából a külső fül tisztítására alkalmas.


Így a felgyulemlett zsírt a dobhartya elé tolják

2021. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
na történt valami előrelépés?
2021. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Fülpiszkálót el lehet felejteni, többet árt mint használ. Doki kimossa nem fájdalmas.
márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!