Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fülzúgás akkor is gond,...

A fülzúgás akkor is gond, gondot jelez, ha évek óta van és enyhe? Mindenképp szteroiddal kezelik?

Figyelt kérdés

Nekem szerintem világéletemben volt fülzúgásom, viszont nagyon enyhe, csendben persze hallani, de kizárható, ha van alapzaj, akkor pedig kifejezetten koncentrálnom kell, hogy halljam.


Évekig azt hittem, hogy sokaknak van, csendben sokan hallják, csak akkor baj, ha felhangosodik, zavaróvá válik.


Mindenképpen meg kellene említeni fülésznek?


Azt olvastam, szteroiddal kezelik, illetve úgy eleve azt látom magam körül, hogy mindent azzal kezelnek. Eléggé félek a szteroidtól amiatt, hogy fogékonnyá tesz a fertőzésekre illetve emellett is elég durva mellékhatásokról hallani rövid távon is. Én például épp fogyózom, rengeteget szeretnék sportolni a nyáron.


2021. máj. 31. 09:33
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
A fülzúgást a legritkább esetben kezelik szteroiddal. Ágyúval nem szokás verébre vadászni.
2021. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ismerősömnek jelenleg aranyérre adnak Medrolt.


Mellesleg konkrétan olvastam, hogy szteroiddal kezelik a fülzúgást, több helyen, Webbeteg, Házipatika meg ilyen szintű oldalakon.

2021. máj. 31. 09:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,hogy mitől zúg a füled. Lehet gyulladás,vagy valami teljesen más. A webbeteg ,házipatika nagy általánosságban ír ezekről. A kezelés pedig egy hús-vér orvostól függ. Páromnak is volt,hogy zúgott a füle, neki kiderült, hogy lyukas a dobhártyája. Arra pedig a szteroid nem ér semmit.
2021. máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!