Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik a COVID-oltás ellen...

Akik a COVID-oltás ellen vannak, mert hű-de-egészségesnek érzik magukat, azok egyéb bajokra se szednek gyógyszert?

Figyelt kérdés
Hörghurutra, arcüreggyulladásra, légcsőhurutra, havibajkor se szednek gyógyszert? Az alapbetegségeiket se kezeltetik?
2021. jún. 6. 19:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
36%
Akkora zöldséget írsz... ha betegnek érzi magát, miért ne szedne?
2021. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
24%
Mostanában divat oltásellenesnek lenni. Az ilyen emberek csak a coviddal vannak így.
2021. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
66%

Jaj de nagyot mondott már valaki. :D

Uncsi vagy már ezzel a szöveggel, amit eredetileg ehhez a kérdéshez írtál válaszként ( https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__111.. mert képtelen vagy felfogni, hogy nem mindenki gazdagítja a gyógyszergyárak pénztárcáját.


Az általad felsorolt betegségek közül egyiken se estem még át, nincs alapbetegségem, menstruációkor nincs fájdalmam, makk egészséges vagyok. Hűű.. de lehetetlen ezt elhinni, hogy létezik ilyen ember is.


Komolyan, ti hol éltek? Nem minden ember beteg!


Egyébként pedig hogy jön ide egy betegségre gyógyszerszedés a kamuoltáshoz?

2021. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ, milyen volumenű a probléma, Kérdező. Enyhe fejfájásra, vagy egyszeri hasmenésre fölösleges mindjárt tablettát bevenni, de mondjuk egy erős fejgörcsre, vagy súlyos hasmenésre már nyilván beveszek orvosságot.

A hörghurut nem gyógyítható orvossággal, pláne az idült, tehát ez pont rossz példa volt. Az arcüreggyulladásnál sincs sok értelme, attól, hogy beveszel valamit, a dzsuva még ott marad a melléküregben. Havibajom nincs, férfi vagyok. Ami a légcsőgyulladást és a többi ilyen kórképet illeti, ezekre is csak akkor van értelme antibiót szedni, ha baktérium okozza, vírus ellen semmit nem érnek.

Azt se felejtsd el, hogy az erősebb gyógyszereket nem lehet csak úgy megvenni, mint a turbórágót, csak orvos írhatja fel; nem véletlenül. Az orvostudomány úgy fél a kórokik mutánsaitól, mint az ördög a tömjéntől. Ha az ember csak úgy szedegethetné az antibiót, mint az óvodás a franciadrazsét, iszonyú hamar tele lennénk rezisztens törzsekkel.

2021. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Amióta a náthára beveszem a paracetamolt, azóta csak 1-1,5 hetes kis torokfájás, kicsit duzzadt orrnyálkahártya és esetleg orrhang a nátha nálam. Korábban nem láttam ki a takonyból, már bocsánat. A túlzott váladéktermelésre hat a gyógyszer, így a baktériumoknak sincs terük elszaporodni, kevesebb az esélye a felülfertőződésnek.

Korábban volt hörghurutom, lécsőhurutom gyakran (igazán 2-3 évente most is van), láss csodát, az antibiotikum rendbetette. (Igen, nyilván az orvos írta fel)

Egyszer erős nagylány voltam, akinek nem kell a gyógyszer, akkor a szteroidos inhalátor hozta rendbe az idült valamit, amim lett.


Tehát nem tudom, miről beszélsz.


Makkegészséges ember tényleg nagyon ritka, az emberi szervezet nem tökéletes.


Egyébként makkegészségesek is igen magas számban lesznek poszt-COVID-osok.

2021. jún. 6. 19:54
 6/52 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébként makkegészségesek is igen magas számban lesznek poszt-COVID-osok."


Sokan még covid nélkül is :D

2021. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
86%

Náthára miért nem inkább gyógynövényteát, mézet, gyömbért, fokhagymát és pálinkát használsz? Ja, vagy azok túl egyszerűek lennének?


"Az egészség nem egyetlen tett, hanem szokásaink összessége. Azzá válunk, amit rendszeresen teszünk."

Arisztotelész

2021. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedek. Na?
2021. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

# 7


Olyan 20-22 éves koromig éreztem úgy, hogy az orvosok a világ ellen vannak, teával, mézzel, C-vitaminnal, kalciummal, fokhagymagerezdekkel kúráltam a nátháimat.

Olyan felülfertőződések lettek, hogy öröm volt nézni, de legalább a refluxomon se segített ez a kúrálás. Krónikus arcüreggyulladásom is lett, meg az a krónikus tüdőbeli valami (lelet: bronchites jellegű), amin végül a szteroidos belégző segített.


Láss csodát, mióta megiszom a NeoCitránt, semmi ilyesmi. A paracetamol se gyomorbarát, de kevésbé gázos mégis.

2021. jún. 6. 20:09
 10/52 anonim ***** válasza:
96%
Akkor te tömjed magadba a gyógyszereket, egészségedre. Én már attól agyfszt kapok, hogy a tvben is kb minden második reklám valami gyógyszer. Miafasz? :D
2021. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!