Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dongaláb gipsz kezelése...

Dongaláb gipsz kezelése felnőttkorban másnál is volt már?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az nem, de tobb tores gipszkezelese igen🙃
2021. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az sem lehetett kellemes. Mindenesetre nálam megtörtént a dolog, jelenleg 2 nagy gipsszel nyomom az ágyat...
2021. jún. 8. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Műtét után kaptál gipszet?

Meddig lesz fent?

2021. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, korrekciós műtét volt. Elvileg 8 hétig rögzítve lesz, de ez a minimum ☹️
2021. jún. 10. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Volt. 25 évesen. 12 hétig mindkét lábam talptól combtőig gipszben volt.

Utána hónapok járókerettel, mankóval.

Műanyag rögzítőt fogsz még gipsz után kapni, nekem azt is még 6 hétig viselnem kellett, állították mindig a lábaim mozgástartományát.

Ki műtött?

Nekem a második műtét volt csak sikeres.

2021. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Páromnak műtét után 3 hónapig gipszben kellett lenni. Semmit nem tudott csinálni ő sem, de muszáj sokáig a megfelelő helyzetben rögzíteni a lábat/lábakat, hogy az eredmény jó legyen.

Neki rendbejött, nem volt egyszerű menet, sem a gipszben töltött hónapok, sem utána a rehabilitáció. Műtét után neki 2 hetet bent is kellett lenni a kórházban.

Gipszet 3 hetente cserélték mindkét lábán, hogy jól rögzítsen, erre készülj. De az nem fáj, csak max hosszadalmas, mire begipszelik a két lábad.

2021. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem most volt gipszcsere, de nem volt vészes. Viszont ezt a meleget nehéz tűrni. Engem bent tartottak, nem mehetek haza...
2021. júl. 11. 10:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Uh..több mint egy hónap két nagy gipszben az kemény. Mennyi van még hátra? Van segítséged?
2021. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Augusztusban kerülhet le a gipsz elvileg. Hát a nővérek segítenek, nélkülük semmi nem menne. De kezdem megszokni a helyzetet
2021. júl. 12. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Melyik kórházban vagy?

Engem az Uzsokiban fognak műteni és utána derékig gipszben kell lennem majd 6 hétig.

Nagyon rossz, fáj nagyon? És a gipszelés. Én attól is nagyon félek mennyire fáj majd vagy mennyire kényelmetlen.

Neked is katéter és pelenka?

Nekem azt mondták, hogy ki lesz vágva a gipsz ott, de el se tudom ezt képzelni. A fenekem, oldalam, csípőm hogy lesz gipszben..talptól elvileg :(

2021. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!