Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 60 év feletti kínai vakcinával...

Endura kérdése:

60 év feletti kínai vakcinával oltottaktól kérdezném:milyen mellékhatásokat szenvedtek el?Részletesen lentebb

Figyelt kérdés
Anyumat (76 éves) kínai vakcinával oltották és a második oltás után még két hónappal is a közérzete nagyon pocsék.A fejfájása hónapok óta nem múlik el smmilyen gyógyszerrel,csak csökken vagy erösödik,ugyanígy előjöttek a régebbi reumatikus jellegű panaszai is.Mások tapasztaltak ilyet?Hová tudtak fordulni segítségért?

2021. jún. 7. 05:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosához tud fordulni. Nekem egyetlen ismerősöm sem tapasztalt ilyesmit.
2021. jún. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Senkit nem hallottam hasonló panaszokkal. Általában a világon semmi gond nem volt. Nem valószínű, hogy a fent leírt panaszok az oltástól lennének. Ettől függetlenül, természetesen nem kizárt.
2021. jún. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Kb a kinai az egyetlen oltas aminek semmi mellekhatasa nincs.
2021. jún. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

2 60 feletti ismerősöm aki kinait kapott semmi mellékhatást nem tapasztalt.


A hatékonysági felhajtás miatt 2x tesztelték le azóta hogy van e ellenanyag a szervezetükben és nekik van

2021. jún. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nagyszüleim sem tapasztaltak hasonlót.
2021. jún. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy az édesanyád az oltás után erősen posztcovidra hasonlító tüneteket mutat, lehet annak is az eredménye, hogy erősebb immunválaszt adott az oltásra. Más oltásoknál a vérrögképződés sem az oltóanyag, hanem az immunválasz eredménye: maga a megbetegedés is járhat ilyen tünettel. Az oltás meg pont arról szól, hogy a szervezet kevéssé kockázatos formában találkozzon a kórokozóval és alakítson rá ki megfelelő reakciót. Érdemes lehet posztcoviddal foglalkozó szakemberek segítségét kérni ezért.

Illetve ami nem neked segítség, hanem Te segítesz vele: ha bejelentitek az oltásmellékhatást. Az ne tántorítson el, hogy "hivatalosan" nincs ilyen mellékhatás, mert valójában egy ennyire rövid ideje alkalmazott oltásnál lövésünk sincs, hogy milyen mellékhatások lehetnek a tarsolyban. Ez ugye az oltott személy állapotától is függ.

Én kaptam évekkel ezelőtt egy ismétlőoltást egy másik vírusra, ezt az oltást 80 éve használják, mégis olyan mellékhatásom lett tőle, amit még nem írt le senki. A hatóságot mégis érdekelte, 2 hónapig tartott a hivatalos kivizsgálása... Egy ilyen új oltásnál mindenképp érdemes bejelenteni, ha a háziorvos nem tette meg (első körben az ő dolga lenne, de nekik ez csak fölösleges adminisztráció), hiszen ebből jön össze a tapasztalat, ami most annyira hiányzik. Van is külön formanyomtatvány a covid oltások melléhatásainak bejelentésére: [link]

2021. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!Hasznos volt meghallgatni mások tapasztalatát.A mi városunkban a hasonló korosztály nagy része kínai oltást kapott és nagyon heves mellékhatásokról számoltak be,de ezek pár nap után vagy két-három hét után megszüntek.Anyumnál meg akkor kezdődtek igazán a gondok.
2021. jún. 8. 05:07
 8/11 A kérdező kommentje:

A háziorvosa már mindent gyógyszert kipróbált,minden összefüggő vizsgálatra elküldte,de sehol sem találtak semmit.Postcovid traumás kezelésre nem mehet,mert nem volt koronavírusos.

Nem vagyok egyáltalán oltásellenes,tehát nem ezért tettem fel ide a kérdést,én magam is a kínai oltóanyaggal szerettem volna beoltatni magam (tűfóbiás vagyok és a kínait adják be a legkisebb tűvel),de ezt a háziorvosom nem engedte,úgyhogy orosz oltást kaptam.Köszönöm mégegyszer,hogy időt szántak a válaszra.

2021. jún. 8. 05:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha édesanyádnál "akkor kezdődtek igazán a gondok", ez még inkább azt támasztja alá, hogy immunválasza a vártál nagyobb horderejű. Nem kéne, hogy igazolt COVID fertőzés legyen a feltétele a posztcovid kezelésnek, ez nem életszerű, hiszen sokan lábon kihordják, aztán meg a posztcovidtól hónapokig nyögnek. Nem feltétlen teszteltek mindenkit, meg ha vannak antitestjei pl. az oltástól, ki mondja meg, hogy nem egy átvészelt fertőzésből vannak. Lehet, hogy pont azért érintette ennyire erősen az oltás, mert már korábban is találkozott a kórokozóval.
2021. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Két 60 évesnél idősebb ismerősöm kapott kínai vakcinát nekik semmi tünet nem volt
2021. jún. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!