Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A járvány alatt növekedett...

A járvány alatt növekedett azoknak a száma, akik bizalmatlanok az orvostudománnyal és a gyógyszerekkel szemben?

Figyelt kérdés
2021. jún. 11. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Figyelj, eddig is teljesen természetes volt, hogy az orvostársadalomnak nem érdeke, hogy te makk egészséges legyél, mert akkor nem hozol nekik és a gyógyszeriparnak hasznot.


Ez már járvány előtt is meg volt.


Csupán tünetileg kezelnek. Sokan egyszerre 6-10 féle gyógyszert szednek egyszerre, ami felesleges, pár darab is elég lenne. De nekik kell a profit, miközben te a különböző gyógyszerek mellékhatásaival küzdöl, az őket még nem érdekel.


Most is mi van? 2023 januárjáig az oltás kísérleti fázisban van. Ezeket tesztelik most embereken. Az orvosok meg nagyívben lesz..rják, ha esetleg neked bármi problémád lesz tőle később.

2021. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1:

"Csupán tünetileg kezelnek. Sokan egyszerre 6-10 féle gyógyszert szednek egyszerre, ami felesleges, pár darab is elég lenne. De nekik kell a profit, miközben te a különböző gyógyszerek mellékhatásaival küzdöl, az őket még nem érdekel."


Daganatos beteg vagyok. Két gyógyszerrel, egy injekcióval, és egy infúzióval kezelnek, és igen, ezen kívül van még kilenc gyógyszerem, plusz a vérhígító injekcióm. Azért, mert a mellékhatásokat kezelni kell, illetve van olyan köztük, ami megelőzi őket.

A tudomány folyamatosan fejlődik, de még mindig nem tudnak minden apró részletet a test működéséről. A tüneteket meg kezelni kell, persze emellett próbálják kideríteni a kiváltó okot. Van, amikor egyszerű, de van, amikor összetettebb a probléma.

Több orvosnál jártam már. Például amikor porckorongsérv gyanúm volt, igen, felírták a fájdalomcsillapítót, de tovább lettem küldve vizsgálatokra, és elküldtek gyógytornára, meg fizioterápiára.

Most ez a betegségem is derékfájással kezdődött, és nem állt meg ott a történet, hogy a tüneteimet kezeljék. Kiderítették az okát, így célzott kezelést kapok, a kiváltó okra.

Igen, biztosan vannak nemtörődöm, hanyag orvosok, de olyanok is (szerintem többen), akik lelkiismeretesen végzik a munkájukat.

2021. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

#2

Anyukám is daganatos beteg volt. 12 évig küzdött vele, aztán 56 évesen, 4 évvel ezelőtt meghalt. Nagyon jó orvosok kezelték.


Soha nem fogsz meggyógyulni, mert az ilyen kemóktól és gyógyszerektől nem fogsz, csak szinten tartják az a állapotodat, így te már egy jó haszonforrás vagy az orvosoknak és a gyógyszeriparban.


A rákból meg lehet gyógyulni, csak nem így, nem ezzel a módszerrel.

2021. jún. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jav.: gyógyszeriparnak
2021. jún. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

#3: Nem kemót kapok, már ezen a téren is sokat fejlődött az orvostudomány. De olyan betegség, ami a jelenlegi tudomány szintjén nem gyógyítható, csak 10 év remisszió elérhető, de utána a kezelés ismételhető. De folyamatosan kutatják, tehát addigra az is lehet, hogy gyógyítható lesz.

Más módszerek meg nincsenek.

Igen, a gyógywzeriparnak biztos nagy pénz, de a kezelésekről nem ők döntenek.

Nekem például őssejt transzplantációm lesz, abban pedig hasznuk csak a felkészítő fázis gyógyszerezésében van, meg az utána lévő 4 hónap gyógyszerezésében, de az már minimális. Utána 10 évig semmi. A kemót másfél-két évente ismételni kellene, abból nagyobb hasznuk lenne, mégsem azt kapom, mert az orvosom szerint (és szerintem is) a transzplant hozza nekem a legjobb prognózist.

Sajnálom édesanyádat, tudom milyen, az enyém sem él már. De mint írtam, a tudomány sem tud még minden apró részletet a test működéséről.

2021. jún. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!