Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Migrén aura mitől alakulhat...

Migrén aura mitől alakulhat ki? Honnan tudnék utána járni hogy egyes ételek mennyi Tyramin-t tartalmaznak?

Figyelt kérdés
Sajnos 2 év után újra elő jött a migrén aurám, amit több napos fejfájás követ. A fejfájást még el is viselem, de az aura amíg tart 1 órát, már azon gondolkodom hogy megölöm magam, mert annyira rossz. Régen naplót vezettem hogy rájöjjek milyen ételek válthatják ki, azóta kihagyom az étrendemből a sokáig érlelt sajtokat (igazából trappistán és mozzaerllán kívül mást nem eszek meg), és azóta szinte teljesen megszüntek a panaszok, a tegnapi napig, amikoris a megelőző 24 órában semmi ilyen ételt nem ettem, ami kiválthatta ezt a migrént. Interneten utána kutakodva Tyramin hatóanyagra találtam, de arról nem kapok infót, hogy egyes ételek mennyit tartalmaznak ebből az anyagból. Esetleg az időjárás okozhatja? (Mondjuk ebben semennyire nem hiszek, de most hogy nem ettem semmi tiltólistás sajtot, másra nem tudok gondolni)

2021. jún. 14. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:
aurás migrént mindenkinél más vált ki. Ez a nehéz benne mert sokszor nem lehet rájönni mi okozza. Nekem pl. ha egész nap nem iszom, akkor délutánra fél órára kb. megvakulok, visszajön a látásom utána meg a fejem kezd el hasogatni.
2021. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!