Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A felnőttkori gerincferdülés...

A felnőttkori gerincferdülés visszafordítható műtét nélkül?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok, milyen tornákat csinálja, vagy milyen orvoshoz menjek? 26/f

2021. jún. 20. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Igen! Minimum felev Jóga!
2021. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ortopédia. Ott majd megmondják, merre tovább. Ne neten keresgélj gyógytornát, mert annak személyreszabottnak kell lennie.
2021. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fáj, nem nyom szervet, akkor nem szokták műteni. Ez esetben gyógytornával és helyes testtartással szinten tartható az állapot, de te is kellesz hozzá. Én azt mondom, hogy ameddig indokolatlan a műtét, addig a torna a jó megoldás, mert a műtét gyakorlatilag arról szól, hogy kimerevítik a gerincet.
2021. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom melyik agysebesz pontozott le, de nekem a Gerinc servem Helyre hozta a joga! Ja igen szemelyre szabaott, magamnak szabtam esszel! 😊
2021. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Írni se tudsz, de majd te megmondod a tutit, mert te vagy olyan okos, mint egy orvos :)

Amúgy gerincferdülést 45° felett műtenek. Az alatt gyógytorna, úszás, esetleg fűző.

2021. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem is akarok helyesen irni, es abba pedig inkabb ne menjunk bele, hogy hogy mukodik az orvosi kezeles! De megsugom kis bogaram, hogy a cel nem az hogy a legrovidebb ido alatt a leghatasosabban, leghamarabb felepulj! 🤭
2021. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát akkor jó trehány vagy. Gondolom az utcára is szakadtan és büdösen mész :)

Amúgy ez a stílus elég gáz ("kis bogaram", meg ezek a szánalmas smiley-k), ettől csak komolytalan leszel.

De ja amúgy, te már csak tudod, hogy én miken mentem keresztül eddig, biztosan tudod azt is, mit hogyan, mivel, és milyen eredményességgel gyógyítottak, és hogy én mennyiben hallgattam az orvosra és mennyiben nem. Szóval oktass még ki, légyszíves!

2021. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Felnőttkorban már nem, a csontosodás befejeződése után már csak műtét, ha nagyon muszáj.
2021. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most itt látom, hogy van aki azt írja hogy visszafordítható, de látom van olyan is aki azt mondja hogy nem. Szeretném tudni hogy most mi a pontos válasz erre. Annyi a lényeg hogy az egyik vállam egy kicsit lejjebb van mint a másik, és az érdekelne hogy ha elkezdenék hátizomra gyúrni, vagy csak tornászni, az milyen hatással van erre?
2021. jún. 22. 18:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet visszafordítani. Felnőttkorban a gerinc már be van csontosodva, nem alakítható. Olyan, mintha a lábszárcsontját akarná valaki meghajlítani, nyilván lehetetlen. Aki mást ír, annak anatómiai tudása a nullához konvergál. Ennyi.


A gerinctámasztó mélyizmok erősítésével felnőttkorban már csak a tartásjavítás lehet cél (nem a görbület kiegyenesítése). Kismértékű ferdülést helyes testtartással lehet kompenzálni annyira, hogy kívülről nem látszódik a ferdülés.

2021. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!