Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány órakor érdemes, és...

Hány órakor érdemes, és mennyi időt kell eltölteni a napon ahhoz, hogy lebarnuljak, de ne égjek le nagyon durván?

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 12:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nagyon fehér a bőröm, és ha nyáron napra megyek, nem tudom elkerülni a leégést. Barnulni csak úgy tudtam, hogy kora tavasztól, ahogy az időjárás engedte, naponta 1-2 órát a napon voltam. Szóval ha ilyen típusú a bőröd, akkor most már nem tudsz mit tenni. Strandra úgy szoktam menni, hogy csak délután 3 körül, akkor már nincs gond nálam se (és Budapestről pl. a Velencei-tó elég gyorsan elérhető vonattal, érdemes csak így délutánra-estére is odamenni).
2021. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%

Mindenki rossz taktikát követ. Áprilisban meg május elején kell napozni, ami a csövön kifér. Akkor ráadásul sokkal jobban ki lehet bírni, mert ezerszer jobb napon lenni 23 fokban, mint 33-ban. Én mindig ezt csinálom, június 1-re már mindig annyira barna vagyok, hogy soha nem használok naptejet.

Nyáron 8-kor meg 2-es UV van, az semmi, mint egy napos novemberi nap délben. Nem attól barnulunk, hogy meleg van.

2021. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Senior Séf ***** válasza:
0%

Nem értem nálunk miért nem égett még bele a köztudatba hogy a nap káros sugarai mennyire veszélyesek? Köztudott, hogy Hiányzó Láncszem nevű ősünk se ment kitudja milyen faktorú naptej nélkül vadászni. Azóta is 5x kihalt az emberiség, csak mindig akadt 133 bátor ember, aki valamelyik barlangban védve volt a nap hevétől.

Mellesleg én a magam részéről 62 éve többet vagyok a napon, mint bent a lakásban. Egyszerűen így szeretem. Nekem tér kell és tiszta levegő. Vízpart, vagy az erdő csendje. Semmilyen naptejet nem használok, és sohasem volt még bajom ebből. Gondolom, azért, mert nem júniusban kezdek napozni, hanem március-áprilisban.

2021. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!