Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány órakor érdemes, és...

Hány órakor érdemes, és mennyi időt kell eltölteni a napon ahhoz, hogy lebarnuljak, de ne égjek le nagyon durván?

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Függ attól, hogy milyen a bőröd.

Én reggeli órákban napozom egy picit: 7.15-től 8-ig, ha tudok ilyenkor. Ellenkező esetben egyáltalán nem napozok.


Mivel 10-16 óra között veszélyes napon tartózkodni, ezért mindenképpen célszerű előtte vagy utána.

Egyél sok sárgarépát, így hatásosabb lesz a barnulás.

2021. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
65%
ne barnulj... hidd el, később megköszönöd.
2021. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2: miért ne? egész évben hófehérke vagyok fiú létemre, és egy évben egyszer van olyan évszak, amikor ezen tudnék változtatni.
2021. jún. 25. 12:46
 4/13 A kérdező kommentje:
mármint ingyen változtatni, mert szolizni lehet, csak az szerintem egészségtelenebb, főleg, ha túlzásba viszi az ember.
2021. jún. 25. 12:47
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Menj ki dolgozni a földekre és akkor majd lebarnulsz.
2021. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
földeken dolgozom, csak nem félmeztelen, boxerben. kicsit furán venné ki magát. :)
2021. jún. 25. 12:52
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha naptej nélkül mész a napra megég a bőröd és akár melanoma is kialakulhat. Naptejet mindenképp használj.

Mi most voltunk nyaralni, úgy alakult hogy a kritikus időben is kint voltunk így 50 essel kentem az egész családot. A férjem hófehér bőrű, ő brutál módon leég egy 20 perc naptol ia, így 50essel csak kicsit pirult reggelre barna lett. De 1 hét után már fakul is.

Én és a fiam kicsit ellenállóbbak vagyunk, az 50-es naptejjel azt értük el hogy égés sem volt de egy fikarcnyit se barnultunk. A fiam ra továbbra is 50est kenek. Magamra megprobalom a 30asat. A 15össel én már leégek, az már semmit sem ér. 30assal szépen tudtam tavaly barnulni.


Naptej nélkül fajdalmasan leégek

2021. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
A szoli egészségesebb, mint a nap (ha nem viszi valaki túlzásba). De amúgy nem ajánlom:)
2021. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem nálunk miért nem égett még bele a köztudatba hogy a nap káros sugarai mennyire veszélyesek? A keletázsiaiak nagy része ki se megy az utcára naptej nélkül, a napi rutinjuk része. Keress minőségi napvédő krémet, extrém magas az UV-B sugárzás, erre figyelni kell.
2021. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy 11 és 16 előtt és után is kend magad. Ekkor napozz. A köztes időben meg ne legyél direkt napon ha vízben vagy is kend be magad, és utána 20 percig még ne menj vizbe h fel tudjon szivodni


Vigyázz


Tényleg nem ér annyit a barnasag.

2021. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!