Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az opioidok befolyásolják a...

Az opioidok befolyásolják a koncentrációképességet?

Figyelt kérdés

Tramadolort szedek. Azt tudom, hogy fizikailag és mentálisan is hozzá lehet szokni, ezért félek tőle, csak akkor szedem, amikor muszáj.

Viszont azt tapasztalom, amikor szedem, mintha tompítana, és figyelmetlenebb vagyok.

Ezt okozhatja a gyógyszer, vagy inkább pszichés?


2021. jún. 26. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Okozhatja... Engem konkrétan kiüt... Beveszem kettőt fordul velem a szoba és van, hogy 24 órán keresztül alszok(természetesen fel-fel ébredezek de alszok is vissza rögtön) , ha valami miatt nem tehetem meg, hogy ágyban maradjk egésznap hulla vagyok, ásítozok, be vagyok tompluva.
2021. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy okozhatja. Viszont a tramadol az elég gyenge, és rövid hatóidejű cucc. Minden esetre nagyobb az esélye hogy a gyógyszer miatt van ez - mint annak hogy pszichés.
2021. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol lehet ilyen gyógyszert szerezni?
2021. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3as a gyógyszertárban lehet kapni :D

Egyébként opiát hatású fájdalomcsillapítóról van szó, vényköteles.

2021. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3, Egy gyenge ópiátos tabi. Nem arra tervezték hogy beálljon tőle az ember. Drogként nem egy nagy szám. Mégis nehéz hozzá jutni, mert ritka esetben írják fel (olyanoknak akiknek nagy fájdalmai vannak).
2021. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3: Szakorvos írhatja fel, vagy háziorvos szakorvosi javaslat alapján.

Sajnos a paracetamolon kívül csak ezt szedhetem, az meg nem használ. Én nagyon félek tőle, nem akarok hozzászokni. Főleg, hogy a legkisebbet írta fel az orvos, hogy később, ha kell, legyen mihez nyúlni.

Mint a kérdésben is írtam, a koncentrációképességemet csökkenti, és tompít. De nem drog szinten, legalábbis engem nem üt ki. De épp angolt tanulok, és ebben már akadályoz.

Na meg a betegségem miatt táppénzen vagyok. Gondoltam rá, hogy esetleg home office-ban visszamennék dolgozni, de a fájdalom miatt nem tudok ülni sokáig. Gyógyszer mellett menne, de a fentiek miatt nem tudok, mivel komoly szellemi munkát végzek, ami nagy odafigyelést igényel.

Ezért kérdeztem, mert ha csak pszichés, azzal talán tudnék mit kezdeni, de ha a tramadol csinálja, akkor nem.

2021. jún. 26. 10:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha elkezd kialakulni a függőség akkor azt úgy fogod észrevenni magadon hogy ha nem szeded be erős hangulatingadozásaid lesznek. Persze ehhez huzamos ideig kell szedni, és nem kis dózisban. Mégis, reméljük mire oda jutnál - már el tudod hagyni. Nagyon sunyik ezek az ópiátok.
2021. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha félsz hogy rászoksz, én szivesen segítek rajtad, átveszem tőled ezt a gyógyszert.
2021. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8: Na persze... De kénytelen vagyok szedni. Ha meg nem szedném, akkor csak nem íratnám fel, ennyi, de akkor sem adnám át olyannak, akinek nincs rá szüksége.

De örülök, hogy poénosnak gondolod magad. :/

2021. jún. 26. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem poénnak szántam, csak szeretek segíteni másokon.
2021. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!