Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Könyök alagút szindróma...

Könyök alagút szindróma esetén mi használt neked?

Figyelt kérdés
Hogy javult és múlt el?

2021. júl. 2. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Fájdalomcsillapitok(szájon át és helyileg kenőcs formájában), tapet is fel lehet rakni és fizioterápia.


Ha nagyon nem múlik el, akkor fel kell keresni egy orvost, aki esetleg helyileg beleszur egy koktélt(voltaren, diprophos) ez is jó hatással van rá.

2021. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor neked el is múlt? Milyen fajta fizioterápia?

Mert a csillapítók nem mulasztják el, csak a fájdalomérzetet iktatják ki, a probléma marad.

2021. júl. 2. 10:11
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem soha nem volt ilyen gondom, de eüs vagyok és dolgoztam ortopéd-trauma területen.


Fizioterápiabol sokféle van. Ezt ott fogják eldönteni, hogy neked melyik a megfelelő, nem pedig te.


Legrosszabb esetben pedig ott van a műtét.

2021. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy mi az ami, használt valakinek erre a problémára, mivel írod, sokféle van fizioterápiából is.
2021. júl. 2. 11:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, és nem a műtéttel kéne ijesztgetni a vendéget.
2021. júl. 2. 11:11
 6/14 anonim ***** válasza:

Van itt akinek begipszelték a karját?

Egy hónapja bajlodom ezzel. Pénteken kontroll volt, most injekcio kúra lesz.

Hetente kell mennem injekciora majd.

Pénteken megkaptam az első injekciót is és utána begipszeltek. Gipszsínben vagyok, az orvos szerint muszáj pihentetni a karom.

Hány hét lesz ez így? Ezt nem mondta.

2022. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kérdésedre nem tudom a választ, de leírom kb mi lett velem.

Nem egyértelműen, tisztán könyökalagút szindrómám van, ill. jelenleg nem anagyon van.

Nekem annyi derült ki, hogy a nyakcsigolyáim kiegyenesedtek (sok ülés vélhetően), és két csigolya közti rés lecsökkent, talán ott van gond az idegkilépéssel, valamint a kulcscsont környékén is lehet, hogy nyomja valami, de pontosan megállapítani költséges és felesleges lett volna. Tornázás a helyére teszi a csontot, ízületet, megerősíti a megfelelő izmokat, amik a megfelelő pozícióban tartanak, hogy ne nyomja semmi az ideget. Úgyhogy magán gyógytornára eljártam kb 5x, de a gyógytornász nem volt túl hatékony, ha nem kérdeztem, akkor nem magyarázott semmit, nem szólt, hogy rosszul tartom magam. Kb kidobott pénz, videókból többet tanultam. Utáltam a gyógytornát, otthon is lusta vagyok erre, valamelyest végeztem azért. Mégis már szinte elmúlt, nekem a szabadban való mozgás, tevés-vevés tett jót, a minél több mozgás és gyaloglás földúton (nem betonon). Kihat a gerincre, egész vázszerkezetre.

(Néhány orvoshoz elmentem, nem magánhoz, egyik ijesztgetett, másik rutinból felírta az SZTKs gyógytornát, ami felesleges időpocsékolás volt, az az 1 is, amire elmentem, de régebben más problémán se segített, nagyon alacsony hatékonyságú. Rosszabb nem lett persze.)


Számomra tanulságos volt ez a videó, itt a saját problémámmal tudtam párhuzamot vonni:

52:04 -től

https://www.youtube.com/watch?v=IuH33h2EeGc

2022. nov. 27. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Ezt nekem is gipszbe tették. Ráadásul nekem mindkét karomat egyszerre gipszelték 5 hétre..
2022. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Mikor semmi nem használt, gipszbe kellett tenni. 4 hét gipsz után rögzítőt kaptam még 3 hétre de ott már gyógytornára is jártam
2022. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Ezt muszáj gipszelni?

Nekem ma kézsebész a papirrra azt írta hogy derékszögű gipsz felhelyezését javasolja és injekcio kúrát.

akkor vállig be fognak gipszelni? EÜ-s ismerős azt mondja ez azt jelenti hogy hónaljig gipsz :(

Holnap megyek be

2023. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!