Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott izzadás ellen van...

Túlzott izzadás ellen van valami módszer?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök az izzadással de még mindig nem sikerült találni semmi megoldást rá. Télen-nyáron fennáll. Ha melegem van, akkor elkezd izzadni az egész hátam... ha nagyon melegem van, akkor a combjaim is, végülis elmondhatom, hogy az egész testem izzad. Büdös ennek ellenére szerencsére nem vagyok. A hónaljamra hálistennek találtam olyan dezodort, amitől nem izzad de a többi részre is jó lenne valami. Pár éve próbáltam a solutio antisudoricat de az nem használt. Pajzsmirigy alulműködésem és inzulinrezisztenciám van szóval lehetséges, hogy ezek okozzák. Szedek gyógyszert is rád kezelve van de az izzadás akkor se múlik. Most meg mintha erősebb lenne. Tegnap 20 perc séta után olyan vizes volt a hátam mint fürdéskor. Nagyon cikinek érzem, folyton törölgetem ha nem lát senki, hogy nehogy a felsőm átázzon. Teljesen mindegy, hogy milyen szinű, anyagú ruhát veszek fel mert mindegyiken meglátszik ha úgy van. Küzd még valaki hasonló problémával? Valaki tud rá megoldást?

2021. júl. 7. 06:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Korábbi években ilyenkor nyáron én is nagyon izzadtam. Egyik dolog, hogy az esetleges súlyfelesleg sokat számít, a vékonyabb emberek átlagban kevésbé izzadnak. A másik, amit észrevettem, hogy ez is valahol fejben dől el - ha az ember szenved a melegtől, sokkal jobban fog izzadni, mintha hősiesen viselné. Manapság ki tudok menni 30 fokban is motoros kabátban, hosszú farmerben az utcára anélkül, hogy egyből csatakos lennék.
2021. júl. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sajnos enis ezzel szenvedek es nem nagyon talaltam ra megoldast. Ha szabad kerdeznem milyen gyogyszert szedsz rá?
2021. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!