Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki szenvedett ún. hasi...

Aki szenvedett ún. hasi pánikbetegségben, leírná a tapasztalatait? Mármint, hogy mikor jöttek elő a tünetek, hogy kezeli...

Figyelt kérdés

#Hasipánikbetegség
2021. júl. 7. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hasmenés szokott rám jönni bizonyos helyzetekben.


Pl. Szakított velem az exem, és rá 1 hónapra rámírt, hogy hiányzom neki... Olyan ideges lettem, mikor írt, hogy azonnal rámjött a hasmenés és ilyen furcsa égető érzés volt a hasamban.


Amúgy más helyzetekben is előjött, pl. Vizsgák előtt, akkor végig a hasamban ilyen bizsergő érzést éreztem és gyakrabban kellett WC-re mennem.


A hasam konkrétan fájni nem szokott, inkább ez a furcsa szorító-égető-bizsergető érzés van. Hányni sem szoktam, inkább étvágytalan vagyok és nehezen mennek le a falatok, ki van száradva a szám, akármennyit iszom.

2021. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

14 éves korom óta szenvedek vele, és gyakran keseríti meg az életem a mai napig.

Vált olyan időszak, hogy suliba se tudtam járni miatta, mert amint kitettem a lábam otthonról, kezdődött a rémálom. Borzasztóan tudott görcsölni a hasam, olyan érzésem volt, mintha mindjárt besz@rnék. Gyakran párosult mellék nagyon erős hányinger, illetve torokszorító érzés.

Nővérem is szenvedett ugyanebben évekig. Bár nálunk valószínűleg az idézte elő, hogy tejallergiánk van, és nálunk hasonló tüneteket okozott.

Ma már viszonylag ritkábban, de még most is rámtör az erős szorongás, ha utaznom kell vagy esetleg olysn helyre kell mennem, ahol nehezen éem el a mosdót. 22/F

2022. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*olyan, érem
2022. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!