Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét előtti altatásról...

Műtét előtti altatásról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati műtétre kell mennem, de nagyon félek az egésztől, de főleg az altatástól.

Maga ez a kiszolgáltatottság, kontrollvesztés rettenetesen félelmetes számomra.

Benn lehet velem a párom ameddig hat az altató szer?

Pánikbeteg vagyok és rettegek attól ami már más vizsgálatoknál is előfordult hogy az utolsó pillanatig tartom magam, de akkor hirtelen bepánikolok hogy mégse akarom és menekülnék.

Előre is köszönöm a válaszokat.

24l



2018. jan. 25. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is mondd el az orvosodnak, hogy pánikbeteg vagy. Még az is kap nyugtatót a műtétek előtt aki nem pánikol, úgyhogy te még többet fogsz kapni. Már vigyorogni fogsz az altatás előtt. Attól meg nem kell félni, pár másodperc alatt elalszol, és semmiről semmit nem fogsz tudni. Szerintem nem lehet bent a párod, de ezt is az orvostól kell megkérdezned.
2018. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet bent mert az altatás már a műtőben zajlik, amit steril terület.

Egyébként ne aggódj, adnak előtte bódítót, így jó eséllyel már a szobádban be fogsz aludni és nem is fog érdekelni, hogy a műtőbe tolnak.

2018. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Műtét előtti este, és a műtét reggelén is kaptam Xanax-ot, az jól kiütött, felőlem élve is boncolhattak volna :)

Az altatás nem gáz, olyan, mint a rendes alvás, az első műtétnél még álmodtam is.

Nem lehet bent csak úgy akárki a műtőteremben, mert steril környezet. Az meg kórházfüggő, hogy műtét után, amikor visszavisznek a szobádba, beengednek-e látogatókat. De az ébredés sem úgy megy ám, hogy hopp, egyszer csak tök éber vagy. Még jó ideig kába leszel, lehet, mire valamennyire eszednél leszel, addigra már bemehetnek látogatók is.

2018. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy éve műtöttek petefészekciszta miatt. Az egész műtétből az altatás volt a legjobb, mert arra nem emlékszem. Már a műtétet megelőző nap ugye kaptam hashajtót, hu, attól nagyon rosszul voltam. Este én is megkaptam a nyugibogyómat, de nehezen aludtam el. Hajnalban arra keltem, hogy borzasztóan hányingerem van, kiderült, hogy leesett a cukrom, a nővér bekötötte az infúziót, máris jobb lett. Pár órával később hozták a katétert, meg egy újabb Xanaxot. Elbúcsúztam anyukámtól, és a műtős fiú levitt a műtőbe. Vagyis nem lehet ott a párod. Engem nagyon hirtelen kiütött, friss levegőt fogsz érezni. Viszont mindenképp szólj a dokinak, hogy pánikbeteg vagy. Az altatás tényleg nem vészes, én utána voltam rosszul, hánytam estig. És még napokig hasgörcsöm volt a gáztól, amivel felfújták a hasam.


Minden rendben lesz, de mondd el a félelmeidet a dokinak is.


L/19

2018. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Orrommal műtöttek madtam altatast.

Anyamehpolipoal meg gerincbe erzestelenitessel fuhh az de brutak nem jo soha többé

2018. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Javitanek.. Anyamehpolippal... Ja es brutal a k helyett :)))
2018. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!