Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyajegy és szemölcs műtét...

Anyajegy és szemölcs műtét után lehet szolizni?

Figyelt kérdés
Nekem hátul a nyakamon volt egy nagy anyajegy, amit már kb. 2 éve leműttettem.Fél éve járok szoliba, néha heti 2x9 percet vagy 3x9 percet.Először 2 hónapig csak eu-s(ennél a csöveknél 2x annyi idő kell) csövekkel kezdtem, utána váltottam a normál barnítóra.Mennyire lehet ez káros az anyajegy helyén?Vagy rosszabb mintha ott lenne és úgy szoliznák?
2010. aug. 27. 05:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem ajánlatos. Légy észnél!
2010. aug. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval! Amúgy sem egészséges, pláne nem egy anyajegy eltávolítás után!

Én biztos nem kockáztatnék a helyedben. Az egészségem fontosabb,minthogy barna legyen a bőröm.

De ezt persze mindenki maga tudja..

2010. aug. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 évvel a műtét után már nem a heg miatt kell vigyáznod. A tény, hogy már volt olyan anyajegyed, amit biztosabbnak láttak eltávolítani, önmagában indokolja, hogy ne járj szoláriumba. Vedd komolyan és vigyázz az egészségedre, ennyit nem ér a barnaság!
2010. aug. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is levettek anyajegyet, azt mondták, hogy hajlam kérdése a bőrrák, nekem rengeteg anyajegyem van.

A napozás tavasztól őszig egészségesebb lenne, de csak mértékkel.

Akinek már le kellett venni anyajegyet, annak jobb elkerülni a szoláriumot. Levegőzni és napozni kell, de ha még fiatal vagy, akkor mértékkel és 11-14 óra között lehetőleg ne menj napra. Vannak barnító krémek, ha egy-egy alkalomra akarsz barna lenni, de azokat sem jó rendszeresen használni.

2010. aug. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még ott is fenáll a bőrrák kockázata,akinek nincs gond az anyajegyeivel. A te kockázatod sokkal nagyobb. A műbarnaság pedig minden,csak nem szép.

27/F

2010. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi mindenkinek!Amúgy csak azért távolíttattam el mert az ing mindig csikarta, szövettanra is el lett küldve, minden okés.Különben volt már úgy többször, hogy közepes szemölcsöt is letakartam, leragasztottam.Most nekem nem világos pontosan melyik micsoda, mert állandóan összekeverem a szemölcsöt az anyajeggyel.Nem a szemölcs olyan, hogy a bőrfelületből nem áll ki, csak laposan elterül?(vagy fordítva)
2010. aug. 27. 14:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg ennek az eltávolított anyajegynek a helye is elkezdhet viszketni, ha már nem "okés" a helzet?(szerencsére még nincs ilyen tünetem, a hülyeséget meg abbahagyom és elmegyek bőrgyógyászhoz)
2010. aug. 27. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!