Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így milyen szintű függőség...

Így milyen szintű függőség alakulna ki?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy minden nap reggelenként meg fogok inni egy doboz sört. Jó kis lendületet ad reggelre, és ennyi alkohol még az ártalmatlan dózison belül van, ráadásul még egészséges is. Ez igaz? Akkor is ha valóban minden nap minden reggelén innék egyet? Milyen pozitív változásokat tapasztalnék ha azt 10 évig csinálnám? Képzelem hogy ennyi idő alatt így is rászoknék, de mennyire? Ha egy alkalommal kihagynám, akkor mennyire kérné a szervezetem? Egyáltalán kialakulhat fizikai függőség? Ha igen akkor ilyen kicsi dózis mellet is lehetnek halálosak a elvonási tünetek? Ha nem akkor mire számíthatok a legrosszabb esetben? 18/F

2021. júl. 13. 16:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy 3-4 deci világos sör az egészséges dózis. Viszont eddig csak egy 3 decis sört láttam a boltokban ami viszont 5%os. Ez jó választás? Vagy inkább igyak 4,5%osat ami pedig 4 decis?
2021. júl. 13. 16:39
 2/20 A kérdező kommentje:
**5
2021. júl. 13. 16:39
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
eddig még nem találkoztam olyannal, aki tervezetten lett alkoholista
2021. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Ezt akartam írni én is. Aki mindennap iszik alkoholt, az tetszik, nem tetszik - alkoholista.


Így meg végképp azzá válsz, hogy minden reggel iszol azért, hogy erőt adjon a naphoz. Szánalmas.


Pont a napokban szakítottam az alkoholista pasimmal. 3-4 sörtől még jókedvű volt, "nem látszott rajta", de azután többet ivott, már átment agresszívba.


Ha fájt a gyomra, mert elcsapta, akkor is sört ivott, mert az rendbe rakja. Vagy ritkán pálinkát. Ha beteg volt forraltbort vagy mikróban melegített cukrozott bort.


Tudnám még ragozni, de sokszor nála is így kezdődött az agresszívá iszom magam folyamat: csak beverek egy sört, Cica, hogy mégjobban érezzem magamat. Aztán töltötte magába a többit...

2021. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Phoney ***** válasza:
100%

Semmilyen pozitív változást nem tapasztalnál, ami egyértelműen a sörhöz köthető lenne.


Nem tudni előre, hogy mennyire szoknál rá, mivel a pszichés függöség nem ennyire gépszerű.


Fizikai függőség nem alakulhat ki, amíg csak napi egy sört iszol, de szorongást okozhat, ha a megszokott napszakban kimarad a "szokásos". Ez a szorongás szokta az alkoholfüggőt arra kényszeríteni, hogy deigenis igya meg.


Arra számíthatsz, hogy hamarosan "jó ötletnek" tűnik majd más napszakokban is sörözgetni, meg este/délután piálgatni, aztán ez majd vezet, ahová vezet. Legrosszabb esetben az történik, hogy a legtöbb (vagy minden) napon részegen mész majd aludni, és ezért valahány év múlva le akarsz majd állni, de akármit csinálsz, nem sikerül. Az csak a nagyon szerencsések kiváltsága, hogy több évnyi, nagyjából napi rendszerességű piálás után csak úgy akaraterővel leteszik.

2021. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na akkor kétségbeesett nők/lányok válaszát nem kérem, ha az borzasztóan általánosító. Ettől szerintem nem leszel szánalmas főleg hogy sikeres életet élek és soha nem megyek ennél tovább mert az már káros lenne. Volt hogy csak nem is ittam meg az egész dobozt mert csak egy pohárral ittam és eltettem a hűtőbe. Agresszív se vagyok. Valamiért a párom nincs évvel megbékülve és gyakran alkesznak néz. Pedig ő nagyon régóta dohányzik, avval persze semmi baja
2021. júl. 13. 17:57
 7/20 A kérdező kommentje:
szerintem meg ez a konzervatív hozzáállás a szánalmas.
2021. júl. 13. 17:58
 8/20 A kérdező kommentje:
5ös igaz amit mondasz. Ezért is még csak két hete csinálom valószínű változtatni fogok. Lehetséges inkább nagyobb alkalmakkor fogok inni egy pohár bort étkezés után vagy előtt.
2021. júl. 13. 18:02
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Mivel jutsz el munkába, és milyen munkát tervezel ittas állapotban végezni? Nyilván minden munkahelyen kizáró ok az alkohol, tehát amint kiszagolják, már nem lesz gond a reggeli ivás.
2021. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Furujika ***** válasza:
100%
Szerintem ne igyal minden nap 1 sort, tul rendszeres lenne. Inkabb keresd meg az okat, hogy extra motivaciora van szukseged reggelentre. Nem jo a parkapcsolat? A munka? Csalad? "Normalis" esetben nem kell egy 18 eves embernek sor a reggel inditasahoz, ne kendozz el semmit.
2021. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!