Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha irodai munkáho...

Mi történik, ha irodai munkához orvosi alkalmasságinál magas vérnyomást mérnek?

Figyelt kérdés

Orvosnál való méréskor mindig magas a vérnyomásom, és emiatt még jól rá is parázok az összes vizsgálatra ahol mérik, ami nyilván nem segít de nem tudok nem parázni. Csütörtökön megyek alkalmasságira, úgy tudom mérnek ott vérnyomást is és félek hogy "baj lesz". Ráadásul most sok minden összejött az elmúlt pár hétben magánéletileg, és így kicsit stresszesebb vagyok.


Új orvosnál lesz, így a kollégáktól se tudom megkérdezni, hogy "milyen a doki".


2021. júl. 18. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem történik. Megmondod, hogy orvosnál mindig magas, egyébként nem. Érteni fogja.
2021. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy "egyébként" - ha nem orvosnál -, akkor hol mérik? Ha van otthon vérnyomásmérő, és rendszeresen mérve normális, úgy mondd meg az orvosnak ezt, és ennyi.

Ha "csak" az orvosnál magas, de egyébként nem is tudod, hogy nem-orvosnál mérve mennyi, akkor célszerű kivizsgáltatni, a magas vérnyomás nem játék.

2021. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Van otthon vérnyomásmérő, pont azért mert az orvosnál mindig gond van. Nem rendszeresen, de néha mérem, pl tegnap mértem 137/86 volt. Ez most kicsit magasabb, mint szokott. Általában inkább olyan 130/82 környéke.


Orvosnál 145-150/95 körül szokott lenni. Viszont most, hogy itthon is magasabb félek hogy egy új orvosnál még magasabb lesz, és hogy ebből probléma lesz.

2021. júl. 18. 11:13
 4/15 A kérdező kommentje:

Félek, hogy úgy rágörcsölöm magam, hogy felmegy pl 160/100-ra mire odajutok az alkalmasságira és azt mondja a doki hogy így nem dolgozhatok, és kirúgnak és az most nagyon nem hiányzik. Két hete ezen görcsölök már hogy mennyire fog felmenni és mi lesz belőle.


Sosem voltam még orvosi alkalmasságin, első munkahely és eddig nem kellett ilyen.

2021. júl. 18. 11:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmiért nem rúgnak ki. Legfeljebb javasolják, hogy vizsgáltasd ki magad.
2021. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ezen nem kell görcsölni. Említsd ezt meg az üzemorvosnak és mond el neki, hogy otthon általában mennyi a vérnyomásod. Magas vérnyomás miatt senkit sem rúgnak ki egy irodai munkakörből... Legfeljebb a háziorvosodhoz fog elküldeni és ajánlja, hogy vizsgáltasd ki, mitől lehet.
2021. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vegyél be egy enyhe nyugtatót a vizsgálat előtt. Gyógynövényest.
2021. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad. Egy egyszeri magas vérnyomás miatt nem rúgnak ki, ezt te sem gondolhatod komolyan. Ez csak egy állapotfelmérés, beírja az orvos a 140/90-et, megkérdezi, izgulsz-e, aztán jöhet a következő.
2021. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Épp ezért nem is értem, hogy egy üzemorvos minek méregeti (alkalmassághoz) ?

2021. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért méregeti, hogyha valakinek magas és eddig nem jött rá, akkor tudjon róla és lehessen kezelni.

Egyébként mekkora a karod?

Mert az is lehet, hogy ami az orvosnál van annak szűkebb a mandzsettája ezért mér többet.

Ami a legtöbb orvosnál van arra az van írva, hogy 25-32 centis karig mér pontos értéket. Az otthoni vérnyomásmérőm 42 centis karig is pontos értéket mér és nekem az egy 10-15 hgmm-el kevesebbet is mér

2021. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!