Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha irodai munkáho...

Mi történik, ha irodai munkához orvosi alkalmasságinál magas vérnyomást mérnek?

Figyelt kérdés

Orvosnál való méréskor mindig magas a vérnyomásom, és emiatt még jól rá is parázok az összes vizsgálatra ahol mérik, ami nyilván nem segít de nem tudok nem parázni. Csütörtökön megyek alkalmasságira, úgy tudom mérnek ott vérnyomást is és félek hogy "baj lesz". Ráadásul most sok minden összejött az elmúlt pár hétben magánéletileg, és így kicsit stresszesebb vagyok.


Új orvosnál lesz, így a kollégáktól se tudom megkérdezni, hogy "milyen a doki".


2021. júl. 18. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

10-es

Az alkalmassági vizsgálat nem erre (lenne) való.

El is lehetne hagyni ilyen alapon, mivel jóformán csak szemet néznek, meg vérnyomást, szinte mindkettőről szokott tudni az ember, ha nem stimmel, de az 1.-ről biztosan, és egyik sem akadálya az irodai munkának, úgyhogy ez csak egy kamu vizsgálat, mert 50 éve nem meri senki kimondani, hogy ebben a formában teljesen felesleges.

2021. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem felesleges.

Én pl alkalmassági vizsgálaton tudtam meg hogy hajlamos vagyok magas vérnyomásra. (Vezetési engedély alkalmasságin)

Pedig szerintem autót is képes vagy vezetni 160/100-al.


És a magas vérnyomásról pont hogy nem mindig szokott tudni az ember. A látás nyilvánvaló, ha szarul látsz vagy gyakran fáj a fejed, elmész orvoshoz és megmondja, hogy mi a probléma.

A vérnyomás akár 5-10 évig is lehet magas úgy hogy nem észlelsz semmit, de a szerveidet közben ugyanúgy erősen károsítja, szóval érdemesebb már az elején rájönni.

2021. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
12-es bár nem 11-es vagyok, de nagyon tévedsz. Erre való a háziorvos, érdemes évente elmenni, megméretni a vérnyomásod, és kérni beutalót vérkép és vizelet vizsgálatra minden panasz nélkül is.
2021. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

13-as igazad van, értelmes ember ezt csinálja.

De a gyakorlatban Magyarország jelentős hányada ezt nem teszi meg, viszont dolgozni, autót vezetni a legtöbb ember akar. Ezért is vezették be, így majdnem minden ember képesek szűrni.

2021. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

12-es

Nem jogsiról, hanem irodai munkáról van szó. Tudod olyan, mint amikor otthon leülsz a gép elé. Teljesen felesleges emberek 100 ezreit mondvacsinált időszakos, úgynevezett orvosi vizsgálatokkal zaklatni fedőnéven csak azért, mert egyesek, meg kettesek tojnak az egészségükre és nem járnak egyébként dokihoz.

2021. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!