Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt más is olyan akinek...

Van itt más is olyan akinek már fiatalon rossz a térde?

Figyelt kérdés
Főleg azokra lennék kíváncsi akiknek kopásból eredően fáj. Hány éves vagy? Mennyire súlyos a helyzet? Akadályoz-e valamiben? Mit szedsz rá vagy miyen kezelésre jársz? Köszönöm a válaszokat. 30/f.

2021. júl. 21. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
De bármilyen hasznos infó jól jön a térddel kapcsolatban.
2021. júl. 21. 12:10
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár nem kopás de ez is térd probléma.

Gyermekem másfél éves korától ízületi gyulladással küzdött.

Mind a 2 térde érintett volt,mostanában már szerencsére nincs gyulladás,szteroid injekciókkal kezelték,amit a térd ízületébe kapott.

Mai napig gyengék a térd ízületei,ha sokáig áll,rossz neki.

2021. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15 éves korom óta fájnak a térdeim (meg a könyököm és a kisizületeim). Egy darabig porcvedo gyogyszert szettem ra (Condrosulfot talan), aztan egy ido utan mar aludni nem tudtam annyira fajtam. Most egy Scitec nutritionban kaphato porcvedot szedek, zselatit kenek idonkent a terdemre (irto sokat segit). Ha stresszesebb vagyok vagy hidegfront van, akkor sokkal jobban fajok, akkor muszaj fajdalomcsillapitot is bevennem. Uszni is elmegyek még időnként, mert az eléggé jót tud tenni a mindennek, de most az azért offos, mert gombás lett sajna a kormom.
2021. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na és milyen a sciteces cucc kedves utolsó?
2021. júl. 21. 14:28
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
50%
A fiatalkori ízületi gyulladás autoimmun fellobbanás eredménye. Étrend és életmódváltás lesz szükséges, mert itt nem áll majd meg a történet. Akinek van egy autoimmun tünete, bízvást számíthat még néhányra a több mint százból.
2021. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18 évesen kezdődött. Előtte sportoltam, bokszoltam, Ju jitsuztam és futottam.

Aztán a semmiből azt vettem észre, hogy guggolás közben, kb az 5.-nél úgy beleszúr hogy össze csuklok.

Előtte nem fájt sosem, csak recsegett, ropogott leguggoláskor.

Azóta pedig fáj ha leguggolok 1*, fáj a lépcsőzés, fáj a kicsit több séta. Így szép sorban egyre több mindentől fáj. Még nem mentem el orvoshoz, de el kéne, mielőtt késő lesz esetleg.

1 éve szedek zöldkagylópor kapszulát és kenegetem különféle krémekkel, amikor már nagyon fáj.

Azt vettem észre, hogy esős hideg időben jobban fáj, illetve az idegesség, stressz az rámegy, ilyenkor nem úszom meg napi 3-4 Cataflam dolo alatt.

2021. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!