Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van az államon 4 napja egy...

Van az államon 4 napja egy pici seb, ami minden nap nagyobb, pedig hozzás sem nyúlok, vajon mi ez?

Figyelt kérdés
Eredetileg úgy nézett ki, mint egy lekapart pattanás (nem kapartam le semmit tudtommal, a bőröm rendben van, nincs akném meg ilyesmi). Most elkezdett varasodni, száraz pörkök vannak rajta, de körülötte még mindig piros, és mintha terjedne tovább, van már egy új része is talán. Már nagyobb, mint 1 centi. Gombás fertőzés? Húsevő baktérium? Bőrrák? Jövő hét csütörtökig nem tudok orvoshoz menni vele. Képet csatolhatok, de elég fúj.
2021. júl. 21. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csatolhatsz képet, láttam elég sok mindent a 30+ év egészségügyi évem alatt.

Bár a leírásodból én impetigora (ótvar) gyanakodnék. Ezeket a ronda sebeket gennykeltők, streptococcus bacilusok okozzák, és a kezelés sem túl egyszerű. addig kell elkapni, amíg nem terjed szét az arcodon.

Mindenképp bőrgyógyászatot igényel.


De mivel a pörk alatt terjed a baci, azokat majd fertőtlenítővel el kell távolítani, de ezt majd úgyis elmondják, ha valóban az.


[link]

2021. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ez elég ijesztő... akkor megpróbálom elérni a bőrgyógyászatot. Canestennel vagy Betadine-nal ne is próbálkozzak?


itt a kép: [link]

2021. júl. 21. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább Betadine-nal. Kivéve, ha mész orvoshoz (és már előtte éjszaka sem), mert akkor eltakarhatja a sebet, és semmit nem látna. A Canesten csak gombaölő. A Betadine jódos készítmény, viszonylag széles spektrumon fertőtlenít.

Amit küldtél képet, nem épp tipikus ótvar, mert ott sokkal hangsúlyosabb a pörk. Ez úgy néz ki, mintha leszedted volna pörköt. Csak vigyázz vele, mert lehet ezzel kened szét az arcodon. A seb, amíg nincs antibiotikumos krémmel kezelve, nem gyógyul a seb, addig fertőzőnek tekinthető.

2021. júl. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, hozzá sem érek, csak egyszer kentem be még 2 napja Betadine-al, és leragasztottam éjszakára, de utána meg úgy voltam vele, hogy jobb, ha a levegőn van. Mindenestre köszönöm a válaszokat! Megpróbálom megnézetni minél hamarabb.
2021. júl. 21. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!