Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vádlifájdalom hónapok óta,...

Vádlifájdalom hónapok óta, más tapasztalt ehhez hasonlót? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés

Először 2018 telén jött elő nálam az a probléma, hogy pár méter megtétele után nagyon megfájdult, és bekeményedett a lábam, leginkább a vádlim környéke. Voltam orvosnál, angiológián, sebészeten, ahol megállapították hogy érszűkületről nincs szó, emiatt tulajdonképpen abba is hagyták a kezelésem és egyszer csak magától elmúlt, és csak nagyon ritkán jött elő.


Most ez a fájdalom azonban visszajött. A vírushelyzet miatt kb. 1 évig itthon ültem, és csak május környékén kezdtem el kijárkálni itthonról, ekkor kaptam az AstraZeneca első oltását, és nem tudom hogy ahhoz kössem e, ugyanis az AZ-vel kapcsolatban vannak félelmek/mellékhatások, hogy vérrögöt okoz. Voltam természetesen orvosnál, aki úgy véli hogy nem ahhoz van köze ("hiszen 2018-ban még covidról se volt szó, nem hogy AstraZeneca-ról, és ha ez vérrög lenne, május óta már leszakadt volna a lábam" ezért kizárta),így ajánlja a 2. oltást és a lábamra kaldyumot írt fel. Egy ideig úgy tűnt segít és kellemesebb. A kaldyum mellett Ebraven krémet és tablettát is használtam, de mégis visszajött egy hét után a borzasztó fájdalom egy két napig tartó nagyon járkálós naptól. Masszírozásra kellemesebb érzés, de nem oldja meg véglegesen a problémát, gyakran már 10-15 méter megtétele után is kijön a fájdalom ami megállásra késztet.

Egyszerűen fogalmam sincs mi lehet a probléma, és az orvosok nem igazán segítenek benne, csak rávágják hogy "idegalapon" van, beképzelem és csak túlsúlyos vagyok (utóbbi igaz, csak nem tudom ilyen problémát mennyire okozhat).


Esetleg van aki tapasztalt már hasonlót, és tudna segíteni, avagy tanácsolni valamit?


25/L



2021. júl. 22. 01:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem szűkebb lett az erek.

Sokat kenne mozogni, inni.

2021. júl. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet magnézium hiány is, de a mozgás is segíthet rajta.
2021. júl. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!