Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire fáj a lódarázs csípése?

Mennyire fáj a lódarázs csípése?

Figyelt kérdés

Bele lehet halni?

Ma láttam néhányat a kertben. Nagyon nagyok voltak, a sima házi darázstól nem félek, de a lódarazsaktól nagyon.



2021. júl. 23. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Rákeresel, mindent megtalálsz:

[link]

2021. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Jobban fáj a csípése, mint a "sima" darázsénak.

Nem lehet, hogy óriás tőrösdarazsat láttál? Védett.

2021. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha allergiás vagy rá, akkor bele lehet halni, de amúgy nem, csak baromi fájdalmas. Kb kétszer annyira, mint a normál darázsé. Mondom ezt úgy, hogy életemben egyetlen egyszer csípett meg egy, belefeküdtem a strandon. Fenisztillel meg gyulladáscsökkentővel kenegetve másfél hónap alatt múlt el teljesen. Jegelni érdemes az első időkben.
2021. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Fájdalmas, de csak akkor lehet belehalni, ha sok darázs csíp meg, vagy ha allergiás vagy rá.

Ha nem bosszantod fel őket vagy nem a közelben van a fészkük, akkor nem valószínű, hogy megcsíp.

Ha kiderül, hogy a közelben van a fészkük, akkor darázsirtó szakembereket kell hívni.

Amúgy nálunk fészkeltek a kertben régen, de csak egyszer csípték meg anyámat, mert túl közel ment (1—2 méterre). Nem lett tőle nagyobb baja, csak nem volt túl jól aznap.

2021. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha allergiás vagy rá abba belehalgatsz. Amúgy nagyon fáj, nekem az ecet enyhíti a fájdalmat és duzzanatot
2021. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi állatot egy helyen én még nem láttam. Mi a lótúrónak kell lepontozni egy szubjektív választ, ha a kérdés is erre irányul?

Engem mellkason csípett meg egy, azt hittem lángra kap a szívem. De ez fél óránál tovább nem tartott. Borogattam, másnapra elmúlt.

2021. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Ha allergiás vagy, inkább veszélyesebb, halálos is lehet Rád nézve. De ne bánts őket, ne akard őket megsimogatni, aztán semmi baj nem lesz! Ám ha megcsípett egy, baromira fáj mint az állat... Kb 10x jobban, mint a sima méh csípése, ráadásul Ő többször is tud csípni, mert nem szakad ki a fullánkja. Ha van fészek és elkerülhető, kerüld el nagyobb ívben. 8-10 méterig nem is érzékelik, hogy ott vagy, bár 1-2 mindig, legalábbis lehet, hogy lesz aki kiszemel magának és ellenkezni fog veled. Ha nem lehetséges a kikerülés,vagy olyan helyen van hívj szakembert, bár azt inkább csak a legvégső esetben. Ne csinálj hirtelen mozdulatokat, mert akár akkor meg is csíphet, ha tegyük fel tervben sem volt neki, inkább lassan próbáld meg úgy otthagyni. Az egyetlen ebbe a fajba tartozó, aki éjjel is mozog, de inkább fényre megy gyakrabban, pl fejlámpa, zseblámpa vagy a telefonod fénye. Minden esetben dobd el és követni fogja a fényt aztán nem lesz semmi baj. Remélem tudtam segíteni.

U.i: Legyen nálad vagy otthon kalcium, ha arra nem is pont, minden csípésre hasznos.

2021. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tud fájni, jó rá a gyulladáscsökkentő krémek, ecet, jegelés illetve a kalcium pezsgőtabletta
2021. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

Rohadtul. Én nem vettem észre hogy a törölközőmön van és magamra terítettem, a combom a duplájára dagadt, égett és azt hittem becarok. Borogattam és elmúlt egy idő után.


Ha allergiás vagy rá, akkor akár halálos is lehet.

2021. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!