Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbeteg vagyok, és így nem...

Pánikbeteg vagyok, és így nem tudok edzőterembe járni? 16 éves fiú vagyok, 3 éve járok edzőterembe, kihagyásokkal, ahogy pánikbeteg lettem és elkezdek edzeni rosszul leszek, többi lent?

Figyelt kérdés

Régebben olyan jókat edzettem, nagyon fejlődtem, nagyon nőttek az izmaim, és mindig volt izomlázam, viszont amikor 1 éve rossz társaságba kerültem, és kipróbáltam a füvet, és pánikrohamokat kaptam tőle, azóta tart ez.

Már nem tudok úgy edzeni mint régen, nem úgy látom a világot mint régebben.

Amint elkezdek edzeni, elkezd nagyon verni a szivem, izzadok, halálfélelmem van, rosszul leszek, stb..

És ez miatt sose fogom elérni a célom. Amúgy elég vékony gyerek vagyok, de 3 éve az a cél, hogy javítsak ezen. Részben sikerült is, de most nagyon megálltam. Hogyan edzhetnék?


2021. júl. 31. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Pszichológust a helyedben felkeresnék.
2021. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Járok, illetve pszichiáterhez is, és Xanaxot szedek, 0.25-öst, leggyengébbet napi 1 szemet, ezzel tökéletesen elvagyok + a pszichoterápia, autogén tréningeket csinálom, agykontroll, stb, tehát itthon jól elvagyok, meg mindenhol, de amikor edzenem kell pánikrohamom lesz, meg nagyon dobog a szivem.
2021. júl. 31. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Próbálj közben zenét hallgatni. Várd, hogy javuljon a helyzet. Az utolsó meg nálam vált be: győzd le önmagadat! Volt olyan, amikor rosszul lettem edzés közben. Azt megkérdeztem magamtól: És? Egy kis rosszullét tényleg el tud tántorítani a célomtól? Aznap akkor is leedtettem, nem hagytam, hogy a rosszullét győzzön.
2021. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na most az edzéstől parázol vagy a teremtől? Utóbbi esetben otthon is lehet ám edzeni!
2021. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

En is panikos vagyok.


Sokan irjak hogy harcolj meg gyozd le, de tudjuk hogy en pont hogy kontraproduktiv...


Fogadd el a panikot, engedd hogy az egesz testedben szetaramoljon, ne harcolj ellene, mert amugy sem tudsz ha mar elindul, te is tudod. Csak idegeskedni fogsz aztan megjobban panikolsz aztan megidegesebb vagy aztan megjobban panikolsz. Ezzel nem fogod sem elkerulni sem megoldani a problemat.


Lazulj el, engedd hogy a tested iranyitson, tortenjen aminek tortennie kell, verjen a sziv, aramoljon a ver, szeduljel. Lenyeg hogy te dominaljal, ne a panik. Ha jon, fogadd tart karokkal es a vegen a panik fogja megunni.

2021. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Hát, szerintem nem ez az év tanácsa😂😂
2021. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

"Sokan irjak hogy harcolj meg gyozd le, de tudjuk hogy en pont hogy kontraproduktiv..."

Hát akkor én vagyok az egyetlen élő példa arra, hogy ki lehet gyógyulni bármiféle kezelés nélkül? :D

De igen is, le lehet győzni! Velem is ez történt. Én úgy fogtam fel, hogy ez fejben dől el, és nem alapból úgy, hogy úgy sem fog sikerülni, hiába...

Persze nem szólom le azokat, akik nem tudnak maguktól megbirkózni vele, csak mondtam, hogy le lehet azt győzni és nem kell itt általánosítani.

2021. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7


Nem tudom te neked mit jelent a panikos, de nekem nem azt, hogy mikor jon egy vizsga nagyon izgulok, aztan veszek harom levegot es mar minden tok jo.


Az igazi panikot nagyon nem lehet legyozni magadtol, csak sok terapiaval meg nezopont valtoztatassal, esetleg gyogyszerrel.

2021. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, hogy mi a jó nektek azon, ha mindenfélét bemagyaráztok magatoknak?... Egészségetekre! Ha megéritek az időst kort majd bánni fogjátok, hogy mi mindent tehettetek volna meg, ha nem egy képzelt betegség miatt szorongtok mindenféle jött-ment gond miatt!
2021. aug. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

#9


Érdekes mennyire érezni ezen a kommenten hogy azt érzed te mennyivel több vagy, bölcsebb ezeknél az embereknél akik szenvednek valamitől amit te elbagatellizálsz mert fel sem tudod fogni.

Attól mert az intelligencia szintje néhány embernek korlátokat emel és nem képes felfogni valamit, attól az a valami még létező dolog marad.

Ha megéred az időskort, majd gondolkozz el hogy mennyit tehettél volna pl. annak érdekében hogy ezek az emberek jobban érezzék magukat, ha már ilyen körökben okádtad a tudományod, de a minimum tudod az lenne hogy nem rúgsz bele az emberekbe.

2021. aug. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!