Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 korty tej után is meg...

3 korty tej után is meg emelkedhet a vércukorszint?

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 17:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha ittam egy kávét cukor nélkül pár korty tejjel és 6;5 volt.
2021. aug. 1. 17:51
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ha valaki súlyos, kezeletlen cukorbeteg. Teljesen egészséges embernél ilyen kis mennyiség még nem okoz házi eszközökkel mérhető vércukoremelkedést.
2021. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előtte nem nézted? Ez mennyivel a kávé után volt? Mert ha mondjuk 6,0-ról indult, nagy korty tej volt, alacsony zsírtartalmú és kb. 30 perccel utána mérted, akkor reális a +0,5 mmol/l emelkedés szerintem. Kéne tudni a pontos körülményeket.
2021. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem vok cukorbeteg

Otthon családom azt mondta 6;5 így jó

2021. aug. 1. 17:54
 5/10 A kérdező kommentje:
Kávé és pár korty tej előtt 10 perccel
2021. aug. 1. 17:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Előtte nem neztem
2021. aug. 1. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagyis utána bocsanat
2021. aug. 1. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Tej gyors CH, nem isszuk kávéhoz sem magában. Csillagtej, ha tej kell. Az lassú CH vagy növényi tej.
2021. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2021. aug. 1. 18:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, nekem 10 perc alatt akkor se nő ennyit a vércukorszintem, ha tömény cukoroldatot iszom. 10 perc kevés a felszívódáshoz, legalábbis nálam, persze különbözőek vagyunk.


Szóval vagy túl magas volt már az éhgyomri érték, vagy nálad valami furát csinál ennyi tej is, ráadásul nagyon gyorsan felszívódik. Vagy a mérés is lehetett hibás, egy csomó mindent el lehet rontani: nem mostál alaposan kezelt előtte, szennyezett volt a törölköző, megfogtál valami kaját (akár egy alma megérintése is befolyásolja az eredményt), túlságosan nyomkodni kellett az ujjad, hogy jöjjön a vér. Az én mérőm az alkoholos fertőtlenítést sem ajánlja, mondván, hogy az is kicsit hamisítja a mérési eredményt. Ja, és a mérő is lehet pontatlan, az előítások simán megengednek 1 mmol/l körüli hibát. (Milyen márka egyébként?)


De ezután nem hagynám annyiban a dolgot, mert gyanúra ad okot ez az eredmény. Szóval azt ajánlom, hogy 2-3 napig, ha lehet, mérd felkelés után közvetlenül és étkezések után 1 és 2 órával. Itt találsz viszonylag szigorú határértékeket, ha ezen belül vagy, nem valószínű, hogy gáz van:

[link]

Ez USA honlap, oszd el 18-cal az értékeket, úgy jön ki az Európában használt mértékegységben, vagy a neten is találsz átváltókat.


Amit így nem tudsz ellenőrizni, hogy nem vagy-e inzulinrezisztens, ugyanis házilag nem lehet inzulinszintet mérni, csak laborban.

2021. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!