Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Apukám szívbeteg és állandóan rohama van, nagyon félek hogy elveszítem. Mit csináljak hogy ne ez járjon a fejemben?

Sajnos apukám (59éves) és a szíve kb.60%-elvan halva, néha nagyon nehezen kap levegőt és menni is csak úgy tud ha mindig megáll pihenni közben. Amikor rohama van mindig spray-vel kell befujni neki a szájába. Valamikor meg jól érzi magát mintha semmi baja nem lenne. Mindig azt mondja hogy megfog halni és már nem bírja tovább. Olyan rossz amikor mondja és mindig ez van elöttem, hogy már nincs neki sok hátra. Nem tudom mit csináljak, félek, hogy elveszítem. 22/l

2010. aug. 28. 18:03  Privát üzenet  

A válaszok

Sajnos ez is agyban dől el. Ha apukád nem is akar már élni, és mindig a halálát látja, akkor céltalanná és elkeseredetté válik, ami végül tényleg oda vezet...

Tartanod kéne benne a lelket, de igazából ezt neki kell akarnia, nem neked. Szomorú :(

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2011. ápr. 29. 13:04 Privát üzenet

Feladnia nem szabad, mert akkor nem fog tudni szembenézni a bajokkal. Feladta vagy csak panaszkodik?

Én rákos voltam és nem adtam fel de sokszor panaszkodtam, orvosokat kérdezgettem erről, hogy mennyit számít az ha valaki hisz a gyógyulásában meg meg akar gyógyulni, arra azt mondták legtöbben, hogy nem számít, csak az, ha feladja, mert ha feladja akkor meghal, de ezt a ráknál mondták sok orvos, végigkérdeztem erről olyat akinek gyakorlati tapasztalata van.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2011. ápr. 29. 14:31 Privát üzenet

Szervezz valami olyan dolgot neki, ami feldobja, amit szeret, ha tudsz ilyet.

Pszichológus is kéne neki, én ismerek olyat akik házhoz jönnek, igaz daganatos betegeknek hirdetik, de lehet tudnak segiteni.

# 3/5Időpont 2011. ápr. 29. 14:33 Privát üzenet

Mobil pszichológus

A Tűzmadár program keretében elérhető mobil pszichológus, aki saját otthonukban keresi fel azon daganatos betegeket, akik pszichológus segítségét szeretnék kérni, de fizikai állapotuk miatt nem tudnak eljönni hozzánk a Tűzmadár Házba.

Igény bejelentése: a 455-8100/8607-es mellék telefonszámon vagy az info@tuzmadaralapitvany.hu e-mail címen.

Hátha tudnak segíteni!

# 4/5Időpont 2011. ápr. 29. 14:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

# 5/5Időpont 2011. ápr. 29. 16:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meg tudná mondani valaki, hogy mit próbál jelezni a szervezet azzal, hogy ha állandóan savanyúságot ennék és elég nagy mennyiségben?
Miért járok állandóan wc-re? Ez már beteges.
A tenyerem állandóan izzad, akkor is ha hideg van. Mit lehet tenni ellene? 14/F
Miért rekedek be állandóan éneklés közbe?
19 éves vagyok! Mitől lehet vér a nyálamba? Nem állandóan, de 2 napja észrevettem! Az ínyem a szájpadlásomnál bevan gyulladva és kicsit fáj is! Köhögni nem köhögök. Nagyon félek a tüdőráktól .
Nyakropogás? Sziasztok! Olyan problémát tárok most elétek, amit szerintem elég gyakori. Nos. Állandóan recsegtetem/ropotatom a nyakam, ujjaim, hátam, stb.4-5 éve csinálom, olyan...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!